خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1387/05/22 19:43:00
سرویس بین الملل
آلیا در دیدار فراکسیون زنان و خانواده:

آمریکا در جهت تحکیم منافع خود سعی در نابودی فرهنگ ملی و بومی جهان دارد

فاطمه آلیا گفت: آمریکا در جهت تحکیم منافع سیاسی و اقتصادی خود سعی در نابودی ارزش‌ها و فرهنگ ملی و بومی جهان دارد.

به گزارش خانه ملت، پروفسور یامانکا، معاون سابق وزیر امور خارجه‌ ژاپن  روز سه شنبه با فاطمه آلیا، رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار ابتدا رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشتراکات دیرینه تاریخی و تمدنی ایران و ژاپن، گفت: تاریخ نشان می‌دهد که زنان در سراسر دنیا مورد ظلم واقع شده‌اند و در بسیاری از کشورهای مدافع حقوق زن از زنان تنها به عنوان ابزار استفاده می‌شود.

آلیا با تاکید بر آزادی فعالیت‌های زنان ایرانی در صحنه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی، وجود هر گونه مانعی بر سر راه ورود آنان در فعالیت‌های مختلف را رد کرد و افزود: خوشبختانه امروز 60 درصد از ظرفیت قبولی دانشگاه‌ها را در جمهوری اسلامی ایران دختران و زنان تشکیل می‌دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، همچنین با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای تحمیل ارزش‌های فرهنگی غرب به سایر کشورهای جهان، اظهار داشت: آمریکا در جهت تحکیم منافع سیاسی و اقتصادی خود سعی در نابودی ارزش‌ها و فرهنگ ملی و بومی جهان دارد.

خانم آلیا بر حقانیت ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نیز تاکید کرد.

همچنین افتخاری نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات مشترک زنان در جهان، گفت: گروه دوستی پارلمانی دو کشور ایران و ژاپن می‌تواند تعامل سازنده‌ای در ارتباطات سیاسی و فرهنگی بین دو کشور برقرار کند.

در ادامه طیبه صفایی نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با توصیف خانواده به عنوان پایه‌ تحکیم و تربیت فرزندان در جامعه، افزود: از اشتراکات فرهنگی ایران و ژاپن تلاش برای حفظ ارزش‌ها و باورهای فرهنگی جوامع‌شان است که باید تقویت شود.

در ادامه‌ این ملاقات خانم یامانکا با ابراز خرسندی از سفر به ایران و آشنایی با واقعیات موجود در جامعه‌ ایران و استعدادهای بانوان ایرانی، گفت: صلح به معنی امنیت باید برای تمام زنان جهان وجود عینی داشته باشد و از جمله وظایف زنان در جوامع مختلف انتقال صلح به نسل‌های آینده است.

نماینده‌ پارلمان ژاپن در پایان این دیدار بر گسترش روابط پارلمان‌های دو کشور به ویژه تشکیل فراکسیون‌های مشترک زنان در مجالس ایران و ژاپن تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet