خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1386/05/17 15:20:00
سرویس صحن

بروجردی: خلاء ارتباط مستقیم مسؤولان با مردم، در سفرهای استانی مرتفع گردید

بروجردی اظهار داشت: خلاء ارتباط مستقیم مسؤولان بلندپایه اجرایی بویژه شخص رئیس‌جمهور با توده‌های محروم ملت با انجام سفرهای استانی مرتفع گردید.

علاء‌الدین بروجردی، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: وجود بیش از (10)‌هزار طرح ناتمام و رها شده می‌تواند بعنوان سند گویای کاستیهای گذشته مطرح شود.

وی افزود: دیپلماسی منفعل دولت اصلاحات دربرابر آمریکا تاجایی که در برابر اوج همکاریهای دولت با آمریکا و دیگر کشورهای غربی در اجلاس بن برای حل بحران افغانستان جایزه محور شرارت را از آمریکا دریافت نمود، ناتوانی در مدیریت طرح مهم ملی هسته‌ای و اصرار و الحاح برای داشتن فقط (20) دستگاه سانتریفیوژ و پاسخ منفی غرب بر اوج تکبر و تفرعن علی‌رغم همه امتیازهای داده شده بویژه اجرای داوطلبانه پروتوکل الحاقی، عدم توجه به معاش و معاد مردم و پرداخت به شعارهای توسعه سیاسی که نه نانی برای دنیای مردم داشت و نه ذخیره‌ای برای آخرت آنها و صدها نکته دیگر بعنوان کارنامه دولت پیشین قابل شمارش است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: ولی آیا انصاف این است که اینگونه قضاوت کنیم و فقط نیمه تهی لیوان را بنگریم و چشمان خود را بر روی دستاوردها ببندیم و ایجاد یک تحول مهم و تاریخی در سازندگی کشور پس از (8) سال جنگ تحمیلی و (1000)‌میلیارد دلار خسارت جنگی دشمن سخن نگوییم.

از ایجاد زیرساختهای مهم تخریب شده در دوران جنگ اعم از کارخانه‌ها، پلها، صدها و نیروگاهها و هزار و یک تأسیسات زیربنایی مهم دیگر حرفی به میان نیاوریم و حتی نکات مثبت دوران تلخ اصلاحات را نگوییم؟ اینگونه سخن گفتن از انصاف که انصاف و جوانمردی در آن رنگ باخته از تفکر شهید بزرگوار مجلس آیت‌الله مدرس که فرمود سیاست ما عین دیانت ماست به دور است و حق این نیست که اینگونه سخن بگوییم.

بروجردی اظهار  داشت:حق آن است که واقعیتها شجاعانه گفته شود و علی‌رغم همه انتقادهایی که از سفرهای استانی و دیگر اقدامات دوران دولت نهم تاکنون مطرح شده است واقعیت این است که یک خلاء و کاستی بسیار مهم در رابطه میان دولت و ملت در این اقدام ارزنده دولت نهم مرتفع گردید و آن خلاء ارتباط مستقیم مسؤولان بلندپایه اجرایی بویژه شخص رئیس‌جمهور با توده‌های محروم ملت است.

وی تصریح کرد: بپذیریم که حضور رئیس‌جمهور در همه شهرهای مهم در میان مردم، با آنها سخن گفتن، از آنها شنیدن و به درد دل آنها گوش دادن جدای از هر اقدام عملی، گامی بلند و ارزشمند در جهت تحقق یک اصل مهم اسلامی در کشورداری است که بوضوح در دستورات حضرت علی (علیه‌السلام) به مالک اشتر ذکر شده است.

بروجردی افزود: منصفانه نیست که بگوییم هیچ قولی از قولهای داده شده توسط رئیس‌جمهور در سفرهای استانی اجراء نشده است. بنده بعنوان یکی از نمایندگان ملت بزرگ ایران و نماینده مردم شریف بروجرد شهادت می‌دهم که در مدتی بسیار کوتاه گام بلند راه‌اندازی دانشگاه حضرت‌آیت‌الله‌العظمی بروجردی عملی گردید و عملیات ساخت ورزشگاه ویژه بانوان آغاز شد و برنامه‌ریزی برای اجرای دهها طرح دیگر آغاز گشت.

نماینده بروجرد ادامه داد: اگر (50)‌درصد از قولهای داده شده رئیس‌جمهور در سفرهای استانی در این مدت کوتاه عملی شده باشد، کاملاً قابل قبول است بویژه باتوجه به ساختار فرسوده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و بانکها.

وی تصریح کرد: تحول بسیار مهم و راهبردی در عرصه هسته‌ای را هیچ انسان منصفی نمی‌تواند منکر شود و به آن افتخار نکند. این موفقیت ایران و ایرانی را در جهان سرافراز نمود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: همه اینها به این معنا نیست که ما کاستی نداریم در همین تصمیم مهم واساسی سهمیه‌بندی بیزین که موجب جلوگیری از تاراج بخش مهم و قابل توجهی از ثروت ملی به کشورهای همسایه گردیده است، بدون تردید کاستی‌های فراوانی بویژه در مناطق روستایی و دوردست کشور که فاقد امکانات حمل و نقل هستند وجود دارد که حتماً نیازمند تدبیر و تصمیم‌گیری صریح و مبتنی برواقعیتها برای اصلاح آنهاست.

بروجردی در پایان گفت: ما همگی سرنشینان یک کشتی بزرگ در اقیانوسی پرتلاطم هستیم، طراحی‌های گسترده دشمنان انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف داخلی و خارجی، واقعیتهایی است که هوشمندی، انسجام و جدیت ما را برای مقابله با آنها می‌طلبد. گرچه جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه توطئه‌ها و کیدهای دشمنان انقلاب اسلامی با اقتدار و سربلندی به پیش می‌رود ولی باید توجه داشته باشیم که فرصتهایمان محدود است و زمان زیادی برای صرف در این قیل و قالها نداریم.

وی افزود:اقدام بسیار مهم اجرای اصل (44) قانون اساسی که می‌تواند منشاء یک تحول عظیم اقتصادی در کشور باشد پیش روی ماست پس فرصتها را غنیمت شمریم و با انسجام و اتحاد در این سالی که از طرف مقام معظم رهبری مزین بنام اتحاد ملی و انسجام اسلامی گام برداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet