خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/23 12:31:00
سرویس صحن

تذکر نماینده بجنورد نسبت به تاخیر در بررسی طرح اولویت های استخدامی آموزش و پرورش

نماینده بجنورد نسبت به تاخیر در بررسی طرح یک فوریتی اولویت های استخدامی آموزش و پرورش تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، موسی الرضا ثروتی در جلسه علنی روز چهارشنبه با استناد به مواد 144 و 163 و 141 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: ماده 144 به این موضوع اشاره می کند که رئیس جلسه مکلف است وصول کلیه طرح ها و لوایح عادی که به مجلس تقدیم می شود را با رعایت اصل 75 قانون اساس در همان جلسه و یا حداکثر دو جلسه بعد مجلس اعلام و همزمان به کمیسیون های مربوطه ارجاع نماید.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: حضرتعالی مستحضرید که ما حدود دو ماه قبل نامه ای با 150 امضاء خدمت هیات رئیسه تقدیم کردیم، اما دوستان هیات رئیسه گفتند که این بار مالی دارد و خلاف اصل 75 است. بنابر این ما دوباره یک طرح یک فوریتی تهیه کردیم که بنابه تایید اداره کل قوانین هیچ بار مالی ندارد.

نماینده بجنورد یادآور شد: ما به دنبال بحث بار مالی نیستم، فقط در ارتباط با اولویت های استخدامی برای آموزش و پرورش یک شرحی را تعیین کرده بودیم.

ثروتی گفت: این طرح فوریتی شش ماه در کمیسیون آموزش و تحقیقات ماند، اگر کمیسیون آموزش مخالف بود می توانست نظر مخالف خود را بدهد.

لاریجانی در پاسخ گفت: مشکل آموزش و پرورش وسیع تر از این است که با این طرح حل شود. ما جلسات مستمری را با وزیر آموزش و پرورش و مسئولین برنامه و بودجه کشور گذاشته ایم تا به یک چارچوبی برسیم که به علت بار مالی رد نشود. ما امیدواریم ظرف یکی دو هفته انشاالله به نتیجه برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet