هدر موبایل
1389/11/23 11:19:00
سرویس اقتصادی
حاجی اصغری خبر داد:

سئوال از وزیر نیرو درباره اختصاص اعتبارات خشکسالی

**عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی،با بیان این که در هفته جاری از وزیر نیرو در صحن علنی سئوال می‌کند، از عملکرد وی در تخصیص عادلانه اعتبار خشکسالی انتقاد کرد.

"سیدمحمدرضا حاجی اصغری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که برنامه و روند کاری وزارت نیرو، در پرداخت اعتبارات خشکسالی، کارشناسی نیست، گفت: وزارت نیرو در باره پرداخت اعتبارات خشکسالی سال 87 برنامه ای تنظیم کرده بود که طبق آن برنامه، به استان هایی که برای تأمین آب شرب، از محل خاصی اعتبار گرفته بودند، یا اعتبار اختصاص نمی گرفت و یا مقدار آن بسیار کم بود.

وی با تأکید بر این که برنامه وزارت نیرو در پرداخت اعتبارات خشکسالی، واقع بینانه نبوده است، تصریح کرد: کم آبی مشکل برخی استان ها یک مشکل ادامه دار است و قرار نیست با تخصیص اعتبار از یک محل خاص، مشکل کم آبی برای همیشه برطرف شود.

حاجی اصغری گفت: اگرچه در پنج سال اخیر اعتبارات خشکسالی، هر ساله به وزارتخانه های مربوط داده شده است، اما مبنای سئوال از وزیر نیرو، اعتبار خشکسالی سال 87 است، زیرا در این سال بیشترین میزان اعتبارات خشکسالی کشور، در اختیار وزارت نیرو بوده است.

نماینده مردم میانه، با توضیح این که  میزان اعتبارات تکلیفی وزارت نیرو را در سال 87، 500 میلیارد تومان بوده است، افزود: در سال 87 دولت برای جبران خسارت های ناشی از خشکسالی 2400 میلیارد تومان اعتبار به این بخش اختصاص داد که از این میزان در حدود 25 درصد تحت تکلیف وزارت نیرو قرار گرفت.

عضو کمیسیون کشاورزی با انتقاد از وزارت نیرو به دلیل اهمال در ارائه گزارش عملکرد سال 87 به کمیسیون کشاورزی، گفت: با وجود گذشت بیش از 10 ماه از درخواست کمیسیون، هنوز وزارت نیرو گزارش کاملی را برای کمیسیون نفرستاده است.

این نماینده همچنین با توضیح این که خواست همه نمایندگان مجلس، خدمت بیشتر وزارتخانه ها به مردم است، افزود: کوتاهی وزارت نیرو در تقسیم عادلانه اعتبارات خشکسالی، در صورت اثبات، بخشودنی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet