هدر موبایل
1389/11/23 11:45:00
سرویس اقتصادی
نماینده بجنورد در مجلس خبر داد:

گازرسانی به روستاهای منطقه بجنورد تا پایان سال 90

**نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، در مجلس شورای اسلامی از گازرسانی به روستاهای منطقه «کهنه جلگه»، «راز و جرگلان»، «مانه» و«جلگه شوغان» و برخی روستاهای بخش مرکزی بجنورد تا پایان سال ۹۰ خبر داد.

محمدمهدی شهریاری، در این‌باره به هفته‌نامه «ارمغان» خراسان شمالی گفت: با رایزنی‌های انجام شده با وزارت نفت، استان خراسان شمالی می‌تواند در سال آینده تا 15هزار انشعاب گاز خانگی برای روستائیان این استان فراهم کند.

او افزود: از 250 هزار انشعابی که قرار است در سال 1390 ایجاد شود برای استان خراسان شمالی یک سهمیه پنج هزار انشعابی است که در ملاقاتی که با وزیر نفت داشتم این تعداد را به 13 تا 15 هزار انشعاب رسانده و امیدواریم که با همکاری مسئولان این رخداد مهم در استان خراسان شمالی اتفاق بیفتد.

شهریاری با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای ایجاد شبکه گازرسانی در استان توضیح داد: یک درخواست دیگری ما داشتیم که بودجه سرفصل ایجاد خطوط گازرسانی را افزایش بدهند که اگر این مهم صورت بگیرد ما مسیرهای فرعی را که اصلا لوله ندارند می‌توانیم لوله‌گذاری کنیم که با این درخواست موافقت شده و به این ترتیب موانع زیادی از سر را ه برداشته می‌شود.

نماینده مردم بجنورد گفت: ما دو تا مشکل در استان‌مان داریم که یکی عدم برخورداری روستاهای استان از گازکشی است که در استان خراسان شمالی در حال حاضر برخورداری از گاز لوله کشی در روستاها به 32 درصد رسیده است که بر اساس آمارهای ارائه شده در دسته کمترین‌ها در کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: به این معنا که روستانشینان ما از جهت برخورداری از گاز لوله کشی در رده آخر کشوری قراردارند؛ هم اکنون بیش از 60درصد از روستاهای استان‌های همجوار گاز دارند و این در حالی است که در استان ما این رقم به نصف کاهش پیدا کرده ‌است.»

به گفته شهریاری، بخشی از این مشکل به پراکندگی روستاها و صعب العبور بودن مسیرها برای لوله کشی برمی‌گردد که البته با توجه به شرایط اقلیمی تلاش خواهد شد تا با همکاری مسئولان و اختصاص اعتبار مورد نیاز این مشکل برطرف شده  و روستاییان استان از نعمت گاز لوله کشی برخوردار شوند.

چنانچه استان خراسان شمالی بتواند 15هزار انشعاب در سال آینده ایجاد کند به متوسط میزان کشوری در زمینه گاز لوله کشی خانگی خواهد رسید و مردم این استان در شرایطی مشابه دیگر مردم کشورمان قرار خواهند گرفت.

جاده آشخانه به جنگل گلستان         

شهریاری با بیان این که پیمانکار پروژه ایجاد باند دوم جاده آشخانه به جنگل گلستان تا پیش از عید معرفی می‌شود.

وی گفت: باند دوم جاده آشخانه به جنگل گلستان از سوی وزیر وقت راه و ترابری در سفر سوم هیئت دولت به استان کلنگ زنی شد و در صورت احداث این باند بسیاری از مشکلات حمل و نقل منطقه بر طرف خواهد شد.

او افزود:من قبلا دستوری برای انجام مناقصه این جاده گرفته بودم که الان در حال برگزاری مناقصه هستند و با جلساتی که با معاون وزیر داشتم قول دادند که مناقصه و معرفی پیمانکاراین پروژه تا پیش از عید انجام شود و تا بعد از تعطیلات عید که ترافیک جاده کم می‌شود عملیات اجرایی آغاز شود.

به گفته این نماینده مجلس پروژه باند دوم این جاد الان در مرحله گرفتن پیمانکار است و تا پیش از عید پیمانکار مشخص خواهد شد.

شهریاری معتقد است این کار در توسعه استان نقش داشته باشد و ما امیدواریم که با انجام این امور زندگی بهتری برای مردم استان ممکن شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet