هدر موبایل
1387/05/23 12:42:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، جزییات تذکرات قرائت شده به این شرح است:

- تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در کنترل قیمت مواد غذایی بویژه انواع گوشت، حبوبات، میوه‌ها و سبزی‌ها و دستور مقابله با تخلفات مالی و ولخرجی‌های زیاد در جذب بازیکنان فوتبال توسط باشگاه‌های دولتی و غیردولتی.

- تذکر فخرالدین دستغیب نماینده شیراز به رئیس جمهور در خصوص دستور بررسی علت تخریب کتیبه باستانی جزیره خارک.

- تذکر شجاعی کیاسری نماینده ساری به رئیس جمهور در خصوص دستور ثبت منزل مسکونی آیت اله مدرس در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی کشور.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در مرمت و بازسازی راه‌های روستایی تاکستان، دو خطه نمودن و روکش آسفالت راه تاکستان به اسفرورین و دستور رسیدگی به وضعیت ساکنین تپه باستانی  خله کوه  تاکستان و به وزیر بازرگانی در خصوص رسیدگی به وضعیت گرانی های اخیر و جلوگیری از رشد بی رویه تورم.

- تذکرات صادق نماینده آستانه اشرفیه به وزیر بازرگانی در خصوص تخصیص سهمیه آرد مورد نیاز نانوایان شهرستان های آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر و دهستانهای تابعه و به وزیر راه و ترابری در خصوص اختصاص بودجه لازم برای تعریض پل ورودی آستانه اشرفیه و شش خطه نمودن جاده آستانه اشرفیه به بندر کیاشهر.

- تذکرات سازدار نماینده مرند و جلفا به وزیر راه و ترابری در خصوص بررسی علت تاخیر در اتمام سه راهی خوی - جلفا   و کندی عملیات اجرایی جاده مرند - یامچی - یکانات و دو بانده نمودن راه مرند - جلفا.

- تذکرات نقوی حسینی نماینده ورامین به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع درتامین اعتبار وآغاز عملیات ساخت راه آهن شهری تهران - ورامین و به رئیس جمهور در خصوص دستور تغییر مناطق جلیل آباد - داوودآباد - خیرآباد - مدرس و قشلاق فردیس از روستا به شهر.

- تذکرات کواکبیان نماینده سمنان به رئیس جمهور در خصوص دستور بازگرداندن ادارات کل از سایر شهرستانها به مرکز استان سمنان و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص رفع کمبود شدید معلم در آموزش و پرورش شهرستان سمنان.

- تذکرات بشیری نماینده پاکدشت به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تجدید نظر در دستورالعمل چارچوب ساماندهی و تربیت نیروی انسانی در خصوص تعطیلی مدارس کمتر از حد نصاب دانش آموز و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص بررسی علت خرید تخم مرغ نطفه دار جوجه یک روزه به قیمت نهصد تومان.

- تذکر نصیری قیداری نماینده زنجان و طارم به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت برنامه ریزی راهبردی برای دامداران بخصوص بخش ییلاق و قشلاق و حل مشکل کشاورزان با منابع طبیعی و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اجرای سد مشمپا.

- تذکر ناصری نژاد نماینده شادگان به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به وضعیت بحرانی آب شرب و برق منطقه محروم شادگان.

- تذکرات نجف نژاد نماینده بابلسر به وزیر نیرو در خصوص آبرسانی به روستاهای شهرستانهای فریدونکنار و بابلسر و بخشهای رود بست و بهنمیر و به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در احداث و چهار خطه نمودن جاده فریدونکنار - آمل و احداث کمربندی شرقی بابلسر.

- تذکر ترابی قهفرحی نماینده شهرکرد به وزیر راه و ترابری در خصوص ضرورت ایجاد جاده جایگزین مسیر چهار محال و بختیاری به خوزستان که بر اثر احداث سد کارون 4 از بین رفته است و به وزیر  کشور درخصوص تعیین تکلیف مرز شمال شرقی استان چهار محال و بختیاری و اصفهان.

- تذکر جعفرزاده نماینده ماکو و چالدران به وزیر  کشور د رخصوص تسریع در تعیین و پرداخت خسارت و کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل شهر ماکو و حومه.

- تذکرات سلیمی نماینده محلات و دلیجان به رئیس جمهور در خصوص دستور تخصیص فضای مناسب ورزشی برای شهرستان محلات و روستاهای منطقه؛ به وزیر صنایع و معادن در خصوص لزوم توجه بیشتر به بخش صنعت شهرستان محلات و جلوگیری از حیف و میل معادن سنگ تروارتن و به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص تسریع در واگذاری زمینهای کوی بعثت به بسیجیان شهرستان محلات.

- تذکر لطفی آشتیانی نماینده اراک و کمیجان به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص ضرورت اهمیت بهسازی، نوسازی و ایمن سازی بافت های فرسوده سکونتگاههای  غیر رسمی در شهرها و روستاها   (موضوع ماده 30 برنامه چهارم توسعه ).

- تذکر پولادی نماینده ایلام، مهران، ایوان و چرداول به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص تسریع در انجام پاکسازی مناطق مرزی شهرستانهای مهران و دهلران.

- تذکرات یوسف نژاد نماینده ساری به وزیر آموزش و پرورش در خصوص رسیدگی به مشکلات بازنشستگان و فرهنگیان شهرستان ساری؛ به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص ضرورت رفع مشکلات درمانی بخش میاندورود ساری و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به مشکلات کشاورزی بخش میاندورود.

- تذکر کرمی و کریمی نمایندگان کرمان و راور، امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان، هاشمیان نماینده رفسنجان، غضنفرآبادی نماینده بم، رضاحسینی قطب نماینده شهربابک، بختیاری نماینده بافت، امیری کهنوج نماینده کهنوج، اسلامی‌پناه نماینده جیرفت و عنبرآباد و حسن پور بیگلری نماینده سیرجان و بردسیر به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص اقدام عاجل وموثر درحل مشکل کسری اعتبارات و پرداخت مطالبات پزشکان، پرسنل و شرکتهای طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی کرمان وحل مشکل بیمارستانهای استان.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet