حلول ماه ربیع الاول
1389/11/23 12:26:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از موسوی سرچشمه؛

قیام مردم در مصر و تونس نشانه بیداری جهان اسلام است

**سید یونس موسوی سرچشمه نماینده مردم فراشبند، فیروزآباد، قیر و کارزین طی یادداشتی که در روزنامه «خبر جنوب» فارس منتشر شده به بررسی تحولات اخیر مصر و تونس پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن این یادداشت در پی می آید:

قیام مردم مصر، یمن، اردن وتونس نشانه بیداری مردم مسلمان است و با توجه به نوع حرکت و اعتراض به یک حکومت دست‌نشانده استبداری، می‌توان گفت مردم این چند کشور به برکت قیام امام راحل و مردم انقلابی ایران در 32 سال قبل توانسته‌اند چنین حرکتی را الگوبرداری کنند.

مردم این کشورها که سال‌ها زیر سلطه حکومت فاسد بودند، از این طریق بیدار شده‌اند و برای دفاع از حق خودشان و حاکم کردن اسلام در کشور و مبارزه با طاغوت زمان مبارزه می‌کنند.

ما این جنبش را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم مردم مسیر درستشان را گم نکنند و دلسرد نشوند، زیرا این یک قیام مردمی و همه‌جانبه است و تمام مردم باید با هم متحد و یک‌صدا شوند تا بتوانند به قیامشان ادامه دهند و ریشه جنایت و استبداد زمان خود را قطع کنند.

ما ملت مسلمان با همراهی و هم‌پیمانی می‌توانیم قدرت کشورهای استکباری چون آمریکا و اسرائیل را که به واسطه همین حاکمان دست‌نشانده در کشورهای مسلمانان نفوذ کرده‌اند و به اسلام و قوانین آن اهانت می‌کنند، از بین ببریم و بار دیگر قدرت اسلام و زیبایی‌های این دین را به جهان نشان دهیم.

 آنچه در مصر و تونس رخ داده و می‌دهد، سال‌ها پیش در ایران رخ داده است و این جریان به نوعی ادامه همان حرکت انقلابی مردم ایران در سال 1357 است؛ در واقع می‌توان گفت که پیام انقلاب اسلامی توسط مردم تونس و مصر دریافت و درک شده است. اما آنچه در این میان باید از سوی مردم این کشورها با درایت مورد توجه قرار گیرد این است که غرب به دنبال ایجاد شکاف بین مردم مصر و تونس، اردن ویمن است و می‌خواهد با ایجاد انحراف در مسیر نهضت مردم، آن را به سوی مباحث اقتصادی و غیر اسلامی بکشاند. مردم مسلمان این کشورها باید با دید باز و هوشیاری این مسئله را مدنظر قرار دهند و نیرنگ دشمن را برملا سازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet