هدر موبایل
1387/05/23 12:54:00
سرویس صحن

لاریجانی: از این پس، مجلس بعد از هر سه هفته کاری، یک هفته تعطیل خواهد بود

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده آبادان گفت: از این پس مجلس بعد از هر سه هفته کاری، یک هفته تعطیل خواهد بود

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عبدالله کعبی" در جلسه علنی روز چهارشنبه طی یک تذکر آیین‌نامه‌ای اظهار داشت: براساس ماده 84 آیین نامه تعطیلات تابستانه مجلس در هر سال 30 روز است که زمان آن با تشخیص مجلس تعیین می شود. هیات رئیسه می تواند در تنظیم برنامه جلسه علنی و کمیسیون ها به گونه‌ای عمل کند که نمایندگان در هر ماه یک هفته کاری هم برای رسیدگی به وظایف نمایندگی فرصت داشته باشند.

وی افزود: بعد از سه هفته کاری این هفته آینده ما باید به حوزه‌های انتخابیه مراجعه کنیم که باید این موضوع در نظر گرفته شود. اما در این دوره فقط دو هفته به عنوان تعطیلات تابستانی منظور گردید که اگر ما به حوزه انتخابیه مراجعه کنیم و هفته بعد هم هفته دولت است که اکثر همکاران آنجا مراجعه می کنند.

کعبی خاطرنشان کرد: در تعطیلات گذشته هم اینگونه عمل کردیم که هفته کاری مجلس را به عنوان هفته مراجعه به حوزه انتخابیه منظور نکردید گرچه بنده و اکثر همکاران در دو هفته تعطیلات به حوزه انتخابیه مراجعه کردیم.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: تعطیلات 30 روزه را با رای مجلس اینگونه عمل کردیم.

وی خاطرنشان کرد: تعطیلات ما 30 روز بود که دوستان نماینده پیشنهاد دو بخش کردن آن را دادند و ما این پیشنهاد را به رای گذاشتیم. اما اینکه بعد از سه هفته کاری یک هفته فرصت نشده ابتدای کار مجلس خواهش کردیم که از این خواسته یک هفته تعطیلی در گذریم تا کارهای کمیسیون‌ها شکل بگیرد.

رئیس مجلس گفت: انشاالله از این به بعد بعد از هر سه هفته کاری یک هفته تعطیلی خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet