هدر موبایل
1389/11/23 14:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مطهری:

حضور باشکوه مردم با نهضت بیداری در مصر و تونس مرتبط است

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نهضت بیداری که هم اکنون ملت های منطقه به ویژه مصر و تونس را فرا گرفته مرتبط است، گفت: البته از سویی دیگر این حضور باشکوه نشان دهنده رشد بالای اجتماعی و سیاسی مردم ما است.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای در گفتگو با مهر در خصوص حضور باشکوه مردم گفت: احساس می کنم امسال علیرغم سردی هوا جمعیت بیشتری نسبت به سالهای گذشته برای دفاع از آرمان های والای انقلاب اسلامی در صحنه حاضر شده است.

وی با بیان اینکه این حضور باشکوه مردم به نهضت بیداری که هم اکنون ملت های منطقه به ویژه مصر و تونس را فرا گرفته مرتبط است، گفت: البته از سویی دیگر این حضور باشکوه نشان دهنده رشد بالای اجتماعی و سیاسی مردم ما است که موقعیت ها را خوب تشخیص می دهند و وظیفه خود را در شرایط حساس به بهترین نحو ممکن انجام می دهند.

وی در ادامه در خصوص حفظ وحدت ملی عنوان کرد: وحدت عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بوده است و همچنین عامل ادامه انقلاب هم خواهد بود اما وحدت باید با حفظ اصول همراه باشد یعنی نباید برای حفظ وحدت اصول را زیر پا بگذاریم بلکه بایستی به قانونگرایی پایبند باشیم.

مطهری تصریح کرد: نباید به بهانه وحدت از مبارزه با قانونگرایی دست برداریم بلکه باید وحدت همراه با حفظ اصول و آرمان های انقلاب باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص صدور انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر از جمله مصر نیز گفت: مسئله صدور انقلاب که امام راحل اول انقلاب آن را مطرح کردند امروز به خوبی خود را نشان می دهد و حرکتی که امروز مردم در مصر و تونس و سایر کشورهای منطقه شاهد آن هستیم بیشترین تاثیر خود را از انقلاب اسلامی ایران گرفته است.

وی با بیان اینکه معنای صدور انقلاب انتقال پیام و آرمان های انقلاب به مردم جهان به ویژه مسلمانان است، گفت: این برخلاف نظر عده ای بود که می گفتند صدور انقلاب باید با لشکر کشی نظامی به کشورهای دیگر همراه باشد اما همانطور که امروز در کشورهای منطقه به ویژه در مصر شاهد هستیم می بینیم که انقلاب اسلامی افکار و دلهای مردم را تسخیر کرده است و اتحاد اسلامی بین مردم مسلمان به وجود آمده به طوری که درد مردم مصر درد مردم ایران و بالعکس است که این امر اتفاق مبارکی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet