هدر موبایل
1389/11/23 14:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده دامغان:

سقوط رژیم نامبارک به منزله‌ی به صدا‌ درآمدن ناقوس مرگ اسرائیل است

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به پیروزی انقلاب مردم مسلمان مصر، آن را یکی از ثمرات و برکات انقلاب عظیم اسلامی ایران دانست.

حسن ملک‌محمدی در ارزیابی از دلایل پیروزی مردم مسلمان مصر به ایسنا، گفت: تقارن سقوط دیکتاتور و فرعون مصر در 22 بهمن، یادآور سقوط رژیم ننگین شاهنشاهی در ایران است.

وی افزود: با توجه به آنکه هر دو انقلاب با رویکرد دینی و مردمی و براساس ایمان مردم مصر و مردم ایران شکل گرفت، امید است مردم مسلمان هم مانند مردم ایران حکومتی براساس آراء مردم و تعالیم اسلام ناب محمدی (ص) شکل دهند.

نماینده‌ی مردم دامغان در خانه ملت سقوط رژیم نامبارک را به منزله‌ی به صدا درآمدن ناقوس مرگ اسرائیل و نابودی و محو آمریکای جنایتکار و نشان از ضعف و زبونی استکبار جهانی دانست.

وی کمک آمریکا برای نگه‌داشتن رژیم مصر را مورد نکوهش قرار داد و گفت: در حقیقت علی‌رغم این‌که آمریکا، کماندو‌ و نیروهای فراوانی به منطقه وارد کرد تا با چنگ و دندان، مبارک را بر سر قدرت نگه دارد، ولی نتوانست این دیکتاتور جنایتکار را حفظ کرده‌، لذا مردم مصر با مقاومتی که از خود نشان دادند، به پیروزی رسیده‌اند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در عین حال این پیروزی را نشان از قدرت اسلام و ضعف شیطان بزرگ و هم‌پیمانانش در منطقه برشمرد و در توصیه‌ای به سران کشور‌های عربی از آنها خواست از سقوط رییس‌جمهور مصر عبرت گرفته و هرچه زودتر خود را با ملت‌هایشان همراه کرده و دست از حمایت اسرائیل و آمریکا بردارند.

وی ادامه داد: آنها بدانند اگر در این زمینه دیر اقدام کنند، سرنوشت تمام سران کشور‌های وابسته در منطقه‌ی خاورمیانه چیزی جز سرنوشت مبارک نخواهد بود.

ملک‌محمدی هم‌چنین این پیروزی را برای مردم آزاده جهان دارای پیام‌های مختلف دانست و گفت: پیروزی مردم مصر پیام غلبه اراده، فکر و رویش و خیزش استقلال‌طلبی و اسلام‌خواهی را به همراه دارد و این‌که این حرکت آنها حرکت بسیار مردمی است، در واقع در 18 روز قیام، مردم مصر با کمترین تلفات و تبعات توانستند به پیروزی برسند.

وی این پیروزی را نشانگر آن دانست که کشور‌های اسلامی و غیراسلامی باید بیداری ملت‌ها و مردم‌سالاری در عرصه‌ی جهانی و به ویژه قدرت مردم را باور کرده‌اند و از سرنوشت دیکتار مصر عبرت بگیرند.

وی این عصر و زمان را عصر حاکمیت اسلام و شکست و زوال استکبار و صهیونیست دانست و گفت: مردم مصر باید در انتخاباتی که براساس آرای آنها انجام می‌شود، دولت مورد نظر خود را تشکیل داده و میدان التحریر و صحنه‌ی خیابان‌ها را تا پیروزی‌ نهایی ترک نکنند و به تظاهرات خود ادامه دهند.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس با بیان این‌که ارتش مصر نیز باید با مردم همراهی کنند، افزود: در این راستا اخوان المسلمینی که یک گروه بسیار فعال و موفق در مصر بوده، باید اهداف خود را ادامه دهد.

ملک‌ محمدی با اشاره به تاریخچه‌ی تشکیل اخوان المسلمین و هدف این جنبش در راستای ایجاد حکومت اسلامی در جهان گفت: البته افق این دید دقیقا مطابق با افق انقلاب اسلامی ایران است.

وی در پایان تصریح کرد: لذا به نظر می‌رسد که باید با محوریت جنبش اخوان‌المسلمین و شخصیت‌های اسلام‌گرا با سرعت در برگزاری انتخابات مردمی و تشکیل حکومت مردمی در مصر اقدام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet