حلول ماه ربیع الاول
1389/11/23 14:52:00
سرویس سیاسی

تحقیقات دستگاه مبارزه با درآمدهای غیرقانونی مصر در مورد دارایی‌های نمایندگان

**دستگاه پیگیری درآمدهای غیرقانونی مصر اواسط هفته جاری تحقیقات خود در مورد دارائی‌های برخی از نمایندگان پارلمان این کشور را که ۹۷ درصد آن در اختیار حزب حاکم است و طی روزهای جاری احتمالا منحل می‌شود، آغاز می‌کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری المحیط لندن، این تحقیقات همچنین قرار است در مورد "احمد نظیف" نخست وزیر سابق مصر و برخی از اعضای سابق کابینه این کشور انجام شود.

دستگاه پیگیری درآمدهای غیرقانونی مصر با ارسال نامه هایی به این اشخاص که بیش از 25 نفر هستند از آنها درخواست کرد تا گزارشی از دارائی های خود را ارائه کنند.

دستگاه پیگیری درآمدهای غیرقانونی مصر از همه احزاب سیاسی و به ویژه حزب حاکم خواستار ارائه گزارش مالی شد و اعلام کرد در صورتی که هریک از این اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست دستگاه پیگیری را اجرا نکنند، فورا از سوی دادگاه برای محاکمه خوانده می شوند.

این اقدام دستگاه پیگیری درآمدهای غیرقانونی مصر شاید اولین اقدام برای پاکسازی این کشور از فساد مالی حزب حاکم مصر بعد از سقوط "حسنی مبارک" باشد که به دنبال اعتراضات میلیون ها مردم این کشور ناچار شد روز جمعه گذشته بعد از 30 سال از قدرت کناره گیری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet