ایام محرم 1398
1389/11/23 14:59:00
سرویس سیاسی
روز سه‌شنبه با حضور لاریجانی برگزار می‌شود؛

جزئیات جلسه نمایندگان ناظر مجلس در مجامع و شوراهای ملی

**مدیرکل ساماندهی امور ناظرین مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در مجامع و شوراهای ملی در روز سه‌شنبه با حضور رئیس قوه مقننه خبر داد.

"امیرحسین باقرنژاد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اعلام این مطلب، افزود: در این جلسه علاوه برعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدرضا باهنر معاون نظارت مجلس و اسدالله بادامچیان عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس سخنرانی خواهند کرد.

باقرنژاد در خصوص هدف از برگزاری جلسه نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در مجامع و شوراهای ملی، گفت: با توجه به تشکیل معاونت نظارت در مجلس هشتم که از تبدیل هیات‌های عالی نظارت به وجود آمد و همچنین به منظور آگاهی نمایندگان ناظر از تلاش های معاونت نظارت در یکسال گذشته این جلسه برگزار می شود.

وی بررسی مجدد سیاست های کلان نظارتی مجلس شورای اسلامی را از دیگر اهداف برگزاری جلسه نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در مجامع و شوراهای ملی اعلام کرد و افزود: احتمالا در پایان این جسله تصمیمات دقیق در خصوص مسائل نظارتی مجلس اتخاذ خواهد شد.

مدیرکل ساماندهی امور ناظرین مجلس شورای اسلامی با داخلی توصیف کردن جلسه نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در مجامع و شوراهای ملی، گفت: این همایش به منظور ایجاد هماهنگی در خصوص تصمیمات کلان مجلس در امر نظارت و ایجاد هماهنگی میان خود ناظرین مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

باقرنژاد همچنین با اشاره به وظایف نظارتی مجلس شورای اسلامی که قانون اساسی برعهده قوه مقننه گذاشته است، افزود: یکی از راه‌های نظارت مجلس بر امور کشور علاوه بر دیوان محاسبات و کمیسیون اصل 90، عضویت نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی درمجامع و شوراهای ملی است که در قانون آمده است.

مدیرکل ساماندهی امور ناظرین مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه از190 نماینده مجلس شورای اسلامی حدود 187 نماینده از طرف مجلس ناظر در شوراها، هیات ها، مجامع ملی و استانی هستند، خاطرنشان کرد: در کشور حدود 20 مجمع ملی و حدود 5 مجمع استانی داریم.

باقرنژاد با اعلام اینکه محدودیتی در خصوص عضویت نمایندگان در مجامع و شوراها وجود ندارد، تصریح کرد: بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیش از یک مجمع عضو یت دارند.

جلسه نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در مجامع و شوراهای ملی در روز سه‌شنبه در ساعت 16 در تالار شهید مدرس ساختمان مشروطه برگزار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet