حلول ماه ربیع الاول
1389/11/23 15:50:00
سرویس بین الملل
کوثری با اشاره به تحولات مصر؛

مردم مصر با دو سه امتیاز فریب آمریکا را نخورند

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خواستار هوشیاری بیشتر مردم مصر، پس از رفتن حسنی مبارک شد و اعلام کرد: مردم مصر نباید فریب رفتن مبارک را بخورند.

"اسماعیل کوثری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص تحولات مصر و سقوط دولت حسنی مبارک، گفت: اینکه مبارک سقوط کرد، تصمیمی بود که بالاخره آمریکایی‌ها گرفتند تا مبارک به ظاهر نباشد و یک مهره بدتر از مبارک به نام "عمر سلیمان" جانشین وی شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اعلام اینکه مردم مصر نباید فریب این جابه‌جایی‌ها را بخورند، خاطرنشان کرد: ساختار حکومت مصر باید به هم بریزد، نه اینکه با جابه‌جا شدن 2 مهره،  مردم مصر دل خود را به این جابه جایی‌ها خشک کنند.

کوثری با تاکید بر فریب نخوردن مردم مصر با رفتن مبارک، خواستار هوشیاری بیشتر مردم این کشور شد و گفت: مردم مصر نباید با دو سه امتیاز فریب آمریکا و صهیونیست‌ها را بخورند تا انشاء‌الله بتوانند پایه‌های اصلی و زیر بنایی حکومت مبارک را فرو ریخته و یک نظام مردمی در این کشور روی کار بیاورند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در خصوص تاثیر تحولات مصر در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام، گفت: موفقیت کامل مردم مصر اثرات بسیار مثبتی در کشورهای دیگر دارد.

وی دلیل این تاثیرات را نقش برتر مصر به دلیل دانشگاه الازهر و هوشیاری مردم این کشور در طول تاریخ عنوان کرد و افزود: پیروزی مردم مصر اثرات بسیار خوبی در روحیه ملت‌های منطقه و جهان دارد؛  به این ترتیب که اگر مسیری که مردم مصر شروع کردند آنها نیز ادامه دهند، حاکمانشان براساس خواسته مردم و نه استکبار جهانی و صهیونیسم انتخاب خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet