ایام محرم 1398
1389/11/23 15:55:00
سرویس بین الملل
فرهنگی:

مبارک؛ نماد وابستگی به بیگانه و عدم تعهد به ملت مصر بود

**عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی مبارک را نماد وابستگی به بیگانه و عدم تعهد در قبال ملت مسلمان مصر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در صورتی این انقلاب به نتیجه نهایی خواهد رسید که آثار و بقایای این وابستگی به طور کامل برچیده شود.

"محمد حسین فرهنگی"  نماینده تبریز، اسکو و آذر شهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به سقوط "حسنی مبارک" و تحولات مصر، اظهار داشت: مبارک نمادی از وابستگی به بیگانه و عدم تعهد در قبال ملت مسلمان مصر بود.

وی افزود: در صورتی این انقلاب به نتیجه نهایی خواهد رسید که از یک سو آثار و بقایای این وابستگی به طور کامل برچیده شود و از سوی دیگر احساس تعهد به مردم مصر در نظام آتی مصر بوجود آید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید براینکه مردم مصر در آغاز راه تغییر و تحول هستند، خاطرنشان ساخت: مردم مصر و گروه‌های حاضر در صحنه در صورتی که کار را تمام شده بدانند و برنامه‌ای برای ادامه این مبارزات نداشته باشند مسلما بازنده میدان خواهند بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: مطمئنا ملت انقلابی مصر به این مهم توجه دارند و این انگیزه برای ادامه راه را حتی از شعارهای آن‌ها که سرنگونی نظام سیاسی مصر و نه فقط سرنگونی مبارک را فریاد می‌زدند می‌توان مشاهده کرد.

فرهنگی در ادامه به واکنش‌های سران کشورهای غربی نسبت به تحولات مصر نیز اشاره کرد و افزود: آن‌ها به دنبال تامین حداکثر منافع خود از هر طریقی هستند.

نماینده تبریز اضافه کرد: زمانی این منافع را در بقای حسنی مبارک می دیدند ولی چون در پیشبرد این سیاست موفق نبودند از این پس تلاش خواهند کرد سیاست دیگری را در پیش گیرند که حداکثر منافعشان را تامین کند؛ از این رو مردم مصر باید هوشیارانه با این توطئه‌های غرب مقابله کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet