اربعین حسینی
1389/11/23 14:07:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم خلخال و کوثر:

فرمایشات مقام معظم رهبری همیشه راهگشا بوده است

**نماینده مردم خلخال و کوثر گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری همیشه راهنمای مردم و نظام بوده است.

"بشیر خالقی" در گفتگو با هفته‌نامه «خبر اردبیل»با بیان این موضوع درباره اهمیت بیانات مقام معظم رهبری گفت: ایشان همیشه اوضاع را از بطن جامعه درک می‌کنند و نکاتی را می‌فرمایند. البته مقام معظم رهبری در برهه‌های مختلف پیام‌های مهمی را داده‌اند. در جریان انقلاب مصر نیز می‌بینیم که تلاش آنها بر گرفته از انقلاب اسلامی ایران است.

این نماینده مجلس در ادامه تأکیدکرد: مردم مصر در میدان التحریر جمع شده‌اند و با اجرای احکام الهی و شعارهای الهی درخواست خود را  اعلام می‌کنند. آنها از فرعون زمان خود در کشور مصر که آزادی ملت مصر را گرفته است، ناراحتند.

خالقی با اشاره به همکاری سران کشور مصر با سران رژیم صهیونیستی برای مقابله با مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه گفت: در جریان غزه هم دیدیم که حاکم این کشور ملت مسلمان با سران صهیونیست همکاری کرد و حتی راه نیازهای اولیه مردم مصر را بست و اجازه نداد که مواد غذایی و دارویی مورد نیاز مردم غزه به دست آنها برسد. در گذشته نیز دیده‌ایم که دولت مصر بارها اجازه کمک‌رسانی به مردم غزه را نداده است که همه اینها نتیجه توافقات آنها در کمپ دیوید است.

وی در پایان تأکید کرد: حاکم کنونی مصر حافظ منافع آمریکا و صهیونیست‌ها است.

مردم این کشورها این مورد را می‌بینند و از همین روست که اعتراض کرده‌اند، آنها خواستار برقراری حکومت اسلامی هستند.

 

بازتولید استعدادهای فکری

نماینده مردم خلخال و کوثر درباره تأثیرات داخلی و خارجی بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران نیز گفت: انقلاب اسلامی ایران موجب شد که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استعدادهای فکری و قدیمی خود را بازیابد. بشیر خالقی تأکید کرد: همه می‌دانیم که ایران یکی از قدیمی‌ترین و با فرهنگ‌ترین کشورهای منطقه و حتی جهان است. می‌بینیم  زمانی که هنوز کشورهایی  مانند آمریکا در توحش به سر می‌بردند ایران یکی از پیشرفته‌ترین کشورها بوده است و به اندازه خود در دنیا تأثیر‌گذار بوده است. بعد از ورود اسلام هم در همه علوم ایران یکی از کشورهای سرآمد می‌شود و اگر امروز کشورهای اروپایی خود را پیشرفته می‌دانند وامدار ایران و کشورهای متمدن اسلامی هستند. البته بعدها دیدیم که با ظهور حکومت‌های استبدادی در کشورهایی ماننند ایران استکبار اجازه نداد که ما به پیشرفت‌های علمی نائل شویم.

با وقوع انقلاب اسلامی این فضا ایجاد شد و کشور ایران در سایه جمهوری اسلامی توانست در زمینه‌های مختلف علمی- فناوری و نیز علوم الهی به عنوان یک ابرقدرت معنوی مطرح است و در سایر علوم هم تلاش می‌کند به همان حق اصلی خود که بودن در میان کشورهای پیشرفته جهان است دست  یابد و الان هم می‌بینیم که تمام زمینه‌ها برای جهانی شدن ایران در حال فراهم شدن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet