حلول ماه ربیع الاول
1389/11/23 16:54:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

مصری‌ها باید به حرکت انقلابی خود ادامه دهند

**نماینده شازند با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، مسلمین و مستضعفین دنیا را هوشیار کرد، افزود: مصری‌ها باید حرکت انقلاب خود را ادامه دهند تا نظام حاکمیت مصر دستخوش تغییرات اساسی شود.

"محمود احمدی بیغش" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت راجع به تحولات مصر بعداز کنارگیری حسنی مبارک گفت: اتفاقی که در این کشور افتاد یک حلقه‌ای از زنجیر خیزش مسلمانان در جهان است که در آینده‌ای نزدیک به سایر ملل اسلامی تسری خواهد یافت.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران، مسلمین و مستضعفین دنیا را هوشیار کرد و در داخل آن‌ها گروه‌های مقاومت و آزادیخواه شکل گرفت که ماحصل این جریانات پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه و حماس در جنگ ۲۲ روزه مقابل رژیم غاصب صهیونیستی بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: هم اکنون خروش مسلمانان از تونس، مصر و یمن به سایر کشور‌ها نظیر الجزایر و اردن رسیده و کنارگیری حسنی مبارک این امر را تشدید کرده است به طوری که حاکمان آنجا به وحشت افتاده‌اند.
وی اضافه کرد: بحرین، کویت و عربستان در آستانه موج دوم خیزش مسلمانان قرار دارد؛ کما اینکه در بحرین و کویت دانشجویان ساعت و روز قیام اعتراضی خود را تعیین کرده‌اند.
نماینده شازند در مورد علت خروش و قیام مسلمانان منطقه بویژه مصر خاطرنشان کرد: آن‌ها از پایمال شدن احکام الهی و تحقیر ملی در ۳۰ گذشته خشمگین هستند زیرا می‌بینند حاکمانشان به خاطر آمریکا و رژیم صهیونیستی از هیچ خیانتی دریغ نمی‌ورزند.
وی ادامه داد: مردم مصر نباید به کنارگیری حسنی مبارک و جانشینی عمر سلیمان رضایت دهند چراکه این وضعیت اگر تثبیت شود آینده آن‌ها بسیار سخت‌تر خواهد بود. سلیمان در سه دهه گذشته سیستم امنیتی مصر را در دست داشته و قدرت یافتن وی به آن معناست که تمام آسیب‌ها را می‌داند و از این رو همه اقدامات لازم را در جهت خشکاندن ریشه اعتراض‌های مردمی بکار خواهد گرفت.
نماینده مجلس هشتم اظهار کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی از جا به جایی صورت گرفته بسیار خوشحالند؛ چراکه می‌دانند فردی بهتر از مبارک رأس حاکمیتی کشور مصر را به دست گرفته است. بنابراین مصری‌ها باید حرکت انقلاب خود را ادامه دهند تا نظام حاکمیت مصر دست خوش تغییرات اساسی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet