شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/11/23 17:07:00
سرویس اقتصادی
نماینده ابهر و خرمدره در مجلس:

مشکلات مردم درباره هدفمند‌سازی یارانه‌ها برطرف می‌شود

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مجلس، دولت و مردم برای اجرای هرچه بهتر قانون هدفمندکردن یارانه‌ها بسیج شده‌اند و در این رابطه تلاش دارند نگرانی‌ها و مشکلات احتمالی مردم را برطرف کنند.

نماینده ابهر و خرمدره در مجلس در گفت و گو با نشریه مردم نو، گفت: نگرانی‌های مردم و مشکلات احتمالی به وجود آمده از طرح هدفمندکردن یارانه‌ها در مجلس بررسی شده و به تازگی نیز وزریران جهاد و کشاورزی و اقتصاد به مجلس دعوت شدند و درباره مشکلات احتمالی برای نمایندگان توضیحاتی ارائه دادند.

احمد مهدوی ادامه داد: بیشترین دغدغه مردم درخصوص اجرای طرح فوق در بحث صنعت و کشاورزی است و مواردی مثل قیمت‌های سوخت، گازوییل و مشکلات مربوط به حمل و نقل و نفت کوره و در کل مسئله انرژی، مردم را نگران ساخته است.

وی اظهار داشت: اما مردم نباید نگران این قبیل مسائل باشند، زیرا نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی برای برطرف کردن نگرانی‌های آنان بررسی‌هایی را انجام داده‌اند.

مهدوی با بیان این‌که دغدغه‌های مردم همان دغدغه‌های نمایندگان است، گفت: این نگرانی‌ها در مجلس لحاظ می‌شود، اما نکته‌ این است که مصرف انرژی و سوخت باید با میزان کارشناسی و استاندارد مقایسه گردد نه با میزان‌ها و معیارهای قبلی.

وی تأکید کرد: دولت باید زمینه را آماده کند تا مصارف واقعی شود، اما از موضوعی که نباید غافل شد این است که همه باید دست در دست هم دهیم تا این طرح را به خوبی و به درستی به سر منزل مقصود برسانیم.

نماینده مردم ابهر و خرمدره ادامه داد: از دولت نیز انتظار داریم تمهیدهای لازم برای حرکت هر چه بهتر طرح براساس قانون را آماده کند.

وی همچنین در باره آخرین وضعیت کوره‌های آجرپزی در شهرستان شبستر گفت: دغدغه‌های آنان نیز درست مثل دغدغه‌های سایر مردم است و آنها نیز نگران مسئله سوخت و انرژی هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس یادآور شد: البته باید یادآوری کرد که قیمتی که برای کوره‌های آجرپزی تخصیص داده شده است، با قیمت واقعی تفاوت بسیاری دارد، زیرا قیمت واقعی گازوییل 700 تومان است، ولی قیمت واگذاری گازوئیل به این واحدها خیلی کمتر از این رقم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet