هدر موبایل
1389/11/23 17:12:00
سرویس اقتصادی
موسوی جرف:

لایحه بودجه 90 این هفته به مجلس می‌رسد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکنون یکی از مواردی که سبب عدم توسعه شهر آبادان شده بود بحث نظامی‌بودن مرز و خطوط خاکریز در طول اروند‌کنار است که خوشبختانه با بازدید‌های صورت گرفته با حضور مسئولان نظامی و منطقه‌ای و پیگیری‌های انجام شده وزارت کشور این منطقه را از یک منطقه نظامی به یک منطقه انتظامی تغییر داد و این مسئله را نیز ابلاغ کرد.

"سیدعلی موسوی جرف" در گفت و گو با نشریه فرهنگ، در باره تأخیر در ارائه لایحه بودجه سال 90 گفت: با‌ توجه به آخرین اخبار ارائه شده از سوی معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری این لایحه در هفته جاری به مجلس می‌آید و امید است این اتفاق عملیاتی شود.

نماینده مردم آبادان در زمینه آخرین اخبار حوزه انتخابیه خود نیز گفت: تاکنون یکی از مواردی که سبب عدم توسعه شهر آبادان شده بود بحث نظامی بودن مرز و خطوط خاکریز در طول اروند‌کنار است که خوشبختانه با بازدید‌های صورت گرفته با حضور مسئولان نظامی و منطقه‌ای و پیگیری‌های انجام شده وزارت کشور این منطقه را از یک منطقه نظامی به یک منطقه انتظامی تغییر داد و این مسئله را نیز ابلاغ کرد.

موسوی جرف تصریح کرد: هم‌اکنون روند تحویل این منطقه از نظامیان درحال انجام است و نمایندگان استان خوزستان از این ابلاغیه وزارت کشور تشکر دارند که این تقدیر و تشکر تقدیم سردار نجار وزیر محترم کشور شد.

نماینده مردم آبادان اظهار امیدواری کرد که با استفاده از منابع داخلی استان از جمله امکانات استانداری و منطقه آزاد تجاری اروند بتوانند طرحی را برای برداشتن خاکریز در طول اروند اجرایی کنند تا بدین واسطه فرصت‌های تجاری در طول اروند پدید آید.

موسوی جرف یادآور شد: این منطقه فرصت‌‌های تجاری خوبی در زمینه صیادی، کشاورزی، شیلات، کشتی‌سازی و... دارد و امید است با بهره‌مندی از آب اروند شاهد به وجود آمدن فرصت‌های شغلی جدید در این منطقه باشیم و در پی آن اقتصاد منطقه متحول شود.

وی همچنین در زمینه الگوبرداری انقلاب مصر از انقلاب اسلامی ایران گفت: هم اکنون حس اسلام‌خواهی مردم منطقه به جوشش آمده و جای بسیار خوشبختی است و با ‌توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز‌جمعه هر منطقه خصوصیات خاص خود را دارد، اما اگر بخواهیم بگوییم انقلاب مصر انقلابی شبیه انقلاب اسلامی ایران است خیلی قابل مقایسه نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: به هر شکل تجربیات سایر ملل و انقلاب اسلامی ایران برای سایر کشورها قابل استفاده است و مردم ایران به واسطه این انقلاب توانستند ایران را به جهان و جهانیان معرفی کنند و نشان‌ دهند که این انقلاب باعث عزت و سربلندی و پیشرفت و اعتماد این کشور شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص وضعیت اقتصاد ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با ایجاد بازار‌های سرمایه مختلف اعم از بورس و فرابورس و همچنین اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی زمینه رشد اقتصاد از جمله بازار سرمایه فراهم شده که همگی این موارد از برکات پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet