آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عبداللهی:

اصلاح نظام توزیع پس از طرح هدفمندسازی یارانه‌ها ضروری است

سرویس اقتصادی
**افزایش اختیار کسبه و تشکل‌های صنفی در تنظیم بازار کشور به‌ویژه بازار شب عید طرح خوبی است و این شیوه باید ادامه یابد.
شنبه 23 بهمن 1389 ساعت 18:20

"رضا عبداللهی" نماینده ماهنشان، انگوران و ایجرود در گفت و گو با هفته نامه مردم نو گفت: اصلاح نظام توزیع پس از طرح هدفمندسازی یارانه‌ها از نیازهای ضروری بازار است که مستلزم همراهی و هماهنگی تمام عوامل دولتی و خصوصی مؤثر در نظام تولید و توزیع است.

وی افزود: البته تجربیات خوبی در تنظیم بازار طی 33 سال گذشته در وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و بازرگانی وجود دارد که با افزوده شدن تجربه جدید وزارتخانه‌های اقتصادی دولت در طرح تحول اقتصادی منجر به ساماندهی بهتر نظام تولید و توزیع می‌شود، ‌هرچند که دولت از سال گذشته اقدامات خوبی را برای ساماندهی بازار شب عید انجام داده است که در سال جاری با پررنگ‌تر کردن نقش کسبه و تشکل‌های صنفی، ‌اختیار کنترل بازار را به فعالان اصلی واگذار کرده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر این‌که اگر شیوه و ساز و کار فعلی دولت در ساماندهی و افزایش مشارکت بخش خصوصی در تنظیم بازار استمرار یابد، مشکلات نظام تولید و توزیع به حداقل می‌رسد، ‌گفت: با اجرایی شدن تمام محورهای هفت‌گانه طرح تحول اقتصادی، نظام تولید و مصرف، واردات و صادرات کشور دچار تحولی اساسی می‌شود. این اتفاق تجربه‌ای جدید برای نظام مدیریتی کشور به شمار می‌رود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000