ایام محرم 1398
1389/11/23 16:15:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از جواد صبور

تکامل اسلام‌گرایی در منطقه‌

**جواد صبور آقچه کند، نماینده اردبیل، نیر و نمین در یادداشتی که در هفته‌نامه «خبر اردبیل» منتشر شده است، به اتفاقات اخیر منطقه اشاره کرده است.

انقلاب‌های اسلامی که در منطقه صورت می‌گیرد، نشان می‌دهد که اسلام‌گرایی به نحو کامل در منطقه جا افتاده است و کشورهایی را که تا کنون بر اساس ملی‌گرایی و مکاتب ساخته و پرداخته غرب و استعمار نو از قبل برای کشورهای اسلامی، رژیم‌های را مشخص کرده و به آنها ماموریت‌های داده بودند، در حال زوال و از بین رفتن است.

الان می‌بینیم که پایه‌های نظام این کشورها در حال خرد شدن است. این سنت الهی و قانون پروردگار است که مستضعفان قیام کنند و مستکبران را از تخت سلطه به زیر بکشند.

طبق سخنان و روایت‌هایی که از سوی اولیای الهی نیز به ما رسیده مشخص می‌کند زمانی که قرار است بستر ظهور حضرت صاحب‌الامر باشد در حال فراهم شدن است. در حال حاضر می‌بینیم که مردمان عرب سران کشورهای خود را از قدرت به زیر می‌کشند. با این وجود مردم کشورهای عربی اسلامی بودن و ارزش‌های دینی و الهی خود را باز خواهند یافت. البته این روند از 32 سال پیش که انقلاب اسلامی ما به پیروزی رسید، جا افتاده و با موفقیت‌هایی که جمهوری اسلامی به دست آورده است دل مسلمانان عالم هم قرص شده است.

 اکنون آنها هم از این بابت که حاکمان ظلم و جور باید از تخت سلطه به زیر کشیده شده و ارزش‌های اسلامی و دینی در کشورهایشان برقرار شود هیچ شکی ندارند. الان ما در اوج این انقلاب در کشورهای اسلامی هستیم که به امید خدا به نتیجه خواهد رسیدو کشورهای دیگر هم از این قراردادهای استعماری که بیگانگان بر آنها تحمیل کرده‌اند رها خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet