هدر موبایل
1389/11/24 09:06:00
سرویس صحن
لاریجانی:

پیروزی مردم مصر بر حاکم مستبد، سنت الهی است

**رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همزمانی یوم الله ۲۲ بهمن با اولین مرحله پیروزی انقلاب مصر به اعجاز شباهت دارد، خاطرنشان ساخت: ملت ریشه دار مصر با پایداری در مبارزه خویش حاکم دست نشانده را به زیر کشاندند و این سنت الهی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی روز یکشنبه 24 بهمن ماه 1389، در نطق پیش از دستور با گرامیداشت آغاز ولایت تابناک حضرت ولی عصر (عج) اظهار داشت: امیدوارم ملت شریف ایران و نمایندگان عزیز در ظل عنایت حضرتشان حرکت انقلاب اسلامی با شتاب بیشتر در جهت تحقق آرمان‌های مدینه فاضله مهدوی به ظهور موعود بشریت ختم گردد.

رییس قوه مقننه کشورمان در ادامه با اشاره به حضور چشمگیر و باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: این حضور نشانگر عمق تحقق خاطر ملت ایران به انقلاب خویش در شرایط حساس فعلی بود و از این جهت لازم است صمیمانه از اقدام کریمانه ملت فرهیخته ایران سپاسگزاری شود.

وی تصریح کرد: پاسخ گام‌های استوار مردم و عزم راسخ آنان در حمایت از آرمانهای انقلاب اسلامی در خدمت صادقانه قوای سه گانه نهفته است تا با وحدت و همدلی، همه همت خویش را مصروف حل مشکلات کشور به خصوص معضل بیکاری و ایجاد عدالت نمایند و تحت اشراف ولایت امر، وصایای امام راحل و شهدای عظیم الشان را محقق گردانند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به همزمانی یوم الله 22 بهمن با اولین مرحله پیروزی انقلاب مصر اشاره کرد و افزود: این همزمانی به اعجاز شباهت دارد، که ملت ریشه دار مصر با پایداری در مبارزه خویش حاکم دست نشانده را به زیر کشاندند و این سنت الهی است.

لاریجانی با بیان این که مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن یکصدا از انقلاب مردم مصر حمایت نمودند اضافه کرد: ملت بزرگ ایران که در طی مسیر انقلاب اسلامی همواره موانع حقوق ملت ها و مستضعفین بود در نهضت رهایی بخش ملت مصر در کنار آنان قرار داشت و در راهپیمایی 22 بهمن همه ملت یکصدا از انقلاب مردم مصر حمایت نمودند.

رئیس مجلس تصریح کرد: فریادهای ملت ایران در 22 بهمن ندای امام (قدس سره) رادر سال 62 زنده کرده که فرمود «هیهات که خمینی در برابر تجاوز دیوسیرتان و مشرکان و کافران به حریم قرآن وعترت رسول خدا از امت محمد (ص) و پیروان ابراهیم حنیف ساکت و آرام بماند و نظاره گر صحنه های ذلت و حقارت مسلمانان باشد. من خون و جان ناقابل خویش را برای ادای واجب حق و فریضه دفاع از مسلمانان آماده نموده ام و در انتظار فوض عظیم شهادت هستم، قدرتها و ابرقدرت ها و نوکران آنان مطمئن باشند که اگر خمینی یکه و تنها هم بماند به راه خود که راه مبارزه با کفر و ظلم و شرکت و بت پرستی است ادامه می دهد و به یاری خدا در کنار بسیجیان جهان اسلام این پابرهنه های مغبوض دیکتاتورها خواب راحت را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانی که به ستم و ظلم خویش اصرار می نمایند سلب خواهد نمود.

لاریجانی افزود مردم سرافراز ایران در 22 بهمن با همین روحیه از برادران مسلمان خود در منطقه و خصوصا مصر حمایت نمودند.

ادامه دارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet