هدر موبایل
1389/11/24 09:22:00
سرویس صحن
لاریجانی -2:

سنگ‌اندازی‌های آمریکا عمق انقلاب مصر را توده‌ای‌تر می‌کند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاسیس شورای نظامی برای اداره مصر را توطئه دیگری از سوی آمریکا عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: سنگ‌اندازی‌های آمریکا در جریان انقلاب مصر، عمق انقلاب را توده‌ای‌تر و سمت و سوی آن نسبت به آمریکا و صهیونیسم را شدیدتر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق پیش از دستور خود در آغاز جلسه علنی روز یکشنبه 24 بهمن ماه 1389، با بیان این که آمریکا در یک سرگشتگی سیاسی مستمرا در انقلاب مردم مصر تلاش کرد نظام دیکتاتوری مبارک را حفظ نماید، گفت: امریکا انواع و اقسام فریبکاری سیاسی را به کار برد تا نظام دیکتاتوری مبارک را حفظ کند اما هوشیاری جوانان مصر که تحسین خداوند نثار آنان باد با اقدامات به جا و سنجیده توطئه های آنان را خنثی نمودند.

رئیس مجلس به تاسیس شورای نظامی در مصر برای اداره این کشور اشاره کرد و افزود: آخرین شگرد امریکا در این کشور تاسیس شورای نظامی و سلطه آنان در کشور مصر است و با عجله با کشورهایی حکم کرده اند این تنظیم جدید مورد حمایت قرار گیرد.

لاریجانی ادامه داد: همان کشورهایی که تا چند روز پیش مکررا از لزوم تداوم حکومت مبارک حمایت کرده بودند و مختصر تاملی نکرده اند که محاسبه نمایند اگر بنا بود با اینگونه حمایت ها انقلاب مصر را عقیم کنند چطور حمایت های قبلی آنان موثر واقع نشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اصل عصیان جوانان مصر از همین تحقیرها نشات گرفت، خاطرنشان ساخت: اصل عصیان جوانان مصر بر اثر همین تحقیرهایی بود که امریکاییان طی این 30 سال انجام دادند و عزت ملی این کشور بزرگ و فرهیخته را به خاطر همکاری با رژیم صهیونیستی لگدکوب نمودند. و حال با کمال پررویی می گویند شرایط آینده دموکراتیک در مصر باید معاهده ننگین کمپ دیوید را محترم بشمارد.

لاریجانی اظهار داشت: این چه دموکراسی است که با دستورات امریکا در تشکیل شورای نظامی غیرقانونی شکل گیرد و هدف آن را هم از پیش مشخص کنند؟ آیا هدف انقلاب جوانان مصر تنها سرنگونی یک ژنرال و تسلط چند ژنرال دیگر بود؟

رئیس مجلس به اطلاعیه شماره 4 نظامی این شورا اشاره کرد و گفت: متاسفانه در اطلاعیه شماره 4 نظامی آنان همان دولت کذایی را مامور اداره کشور کردند.

لاریجانی با بیان این که ارتش مصر از یک بدنه مردمی برخوردار است، تصریح کرد: این گونه ابلاغیه های آمریکا وجهه ارتش را به کلی نزد مردم مصر تخریب و نتیجه آن هم چیزی جز آنچه در انقلاب ایران از پیوستن نیروهای ارتش به انقلابیون رخ داد نخواهد بود.

وی ادامه داد: ارتش مصر سابقه مجاهدت در جنگ با اسرائیل را دارد، ارتش مصر مجاهدانی چون خالد اسلامبولی را در خود رشد داده است، امریکا تصور نکند با این بندبازی سیاسی و حمایت دولتهای بی مقدار می تواند در این مرحله از انقلاب مصر با نوعی کلاهبرداری فرصت طلبانه آتش خشم سوزان جوانان مصر را خاموش کند.

لاریجانی خاطرنشان ساخت: سنگ‌اندازی‌های آمریکا در جریان انقلاب مصر، عمق انقلاب توده‌ای‌تر و سمت و سوی آنان نسبت به آمریکا و صهیونیسم شدیدتر خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet