ایام محرم 1398
1389/11/24 09:46:00
سرویس صحن
لاریجانی -کامل:

عزت ملت منطقه در نظام مردم‌سالار است نه وابسته

**رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همزمانی یوم الله ۲۲ بهمن با اولین مرحله پیروزی انقلاب مصر به اعجاز شباهت دارد، خاطرنشان ساخت: ملت ریشه دار مصر با پایداری در مبارزه خویش حاکم دست نشانده را به زیر کشاندند و این سنت الهی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی روز یکشنبه 24 بهمن ماه 1389، در نطق پیش از دستور با گرامیداشت آغاز ولایت تابناک حضرت ولی عصر (عج) اظهار داشت: امیدوارم ملت شریف ایران و نمایندگان عزیز در ظل عنایت حضرتشان حرکت انقلاب اسلامی با شتاب بیشتر در جهت تحقق آرمان‌های مدینه فاضله مهدوی به ظهور موعود بشریت ختم گردد.

رییس قوه مقننه کشورمان در ادامه با اشاره به حضور چشمگیر و باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: این حضور نشانگر عمق تحقق خاطر ملت ایران به انقلاب خویش در شرایط حساس فعلی بود و از این جهت لازم است صمیمانه از اقدام کریمانه ملت فرهیخته ایران سپاسگزاری شود.

وی تصریح کرد: پاسخ گام‌های استوار مردم و عزم راسخ آنان در حمایت از آرمانهای انقلاب اسلامی در خدمت صادقانه قوای سه گانه نهفته است تا با وحدت و همدلی، همه همت خویش را مصروف حل مشکلات کشور به خصوص معضل بیکاری و ایجاد عدالت نمایند و تحت اشراف ولایت امر، وصایای امام راحل و شهدای عظیم الشان را محقق گردانند.

 

پیروزی مردم مصر بر حاکم مستبد، سنت الهی است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به همزمانی یوم الله 22 بهمن با اولین مرحله پیروزی انقلاب مصر اشاره کرد و افزود: این همزمانی به اعجاز شباهت دارد، که ملت ریشه دار مصر با پایداری در مبارزه خویش حاکم دست نشانده را به زیر کشاندند و این سنت الهی است.

لاریجانی با بیان این که مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن یکصدا از انقلاب مردم مصر حمایت نمودند اضافه کرد: ملت بزرگ ایران که در طی مسیر انقلاب اسلامی همواره موانع حقوق ملت ها و مستضعفین بود در نهضت رهایی بخش ملت مصر در کنار آنان قرار داشت و در راهپیمایی 22 بهمن همه ملت یکصدا از انقلاب مردم مصر حمایت نمودند.

رئیس مجلس تصریح کرد: فریادهای ملت ایران در 22 بهمن ندای امام (قدس سره) رادر سال 62 زنده کرده که فرمود «هیهات که خمینی در برابر تجاوز دیوسیرتان و مشرکان و کافران به حریم قرآن وعترت رسول خدا از امت محمد (ص) و پیروان ابراهیم حنیف ساکت و آرام بماند و نظاره گر صحنه های ذلت و حقارت مسلمانان باشد. من خون و جان ناقابل خویش را برای ادای واجب حق و فریضه دفاع از مسلمانان آماده نموده ام و در انتظار فوض عظیم شهادت هستم، قدرتها و ابرقدرت ها و نوکران آنان مطمئن باشند که اگر خمینی یکه و تنها هم بماند به راه خود که راه مبارزه با کفر و ظلم و شرکت و بت پرستی است ادامه می دهد و به یاری خدا در کنار بسیجیان جهان اسلام این پابرهنه های مغبوض دیکتاتورها خواب راحت را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانی که به ستم و ظلم خویش اصرار می‌نمایند، سلب خواهد نمود.

لاریجانی افزود مردم سرافراز ایران در 22 بهمن با همین روحیه از برادران مسلمان خود در منطقه و خصوصا مصر حمایت نمودند.

 

سنگ‌اندازی‌های آمریکا عمق انقلاب مصر را توده‌ای‌تر می‌کند

رئیس قوه مققنه کشورمان در ادامه نطق پیش از دستور خود در آغاز جلسه علنی روز یکشنبه 24 بهمن ماه 1389، با بیان این که آمریکا در یک سرگشتگی سیاسی مستمرا در انقلاب مردم مصر تلاش کرد نظام دیکتاتوری مبارک را حفظ نماید، گفت: امریکا انواع و اقسام فریبکاری سیاسی را به کار برد تا نظام دیکتاتوری مبارک را حفظ کند اما هوشیاری جوانان مصر که تحسین خداوند نثار آنان باد با اقدامات به جا و سنجیده توطئه‌های آنان را خنثی نمودند.

رئیس مجلس به تاسیس شورای نظامی در مصر برای اداره این کشور اشاره کرد و افزود: آخرین شگرد امریکا در این کشور تاسیس شورای نظامی و سلطه آنان در کشور مصر است و با عجله با کشورهایی حکم کرده‌اند این تنظیم جدید مورد حمایت قرار گیرد.

لاریجانی ادامه داد: همان کشورهایی که تا چند روز پیش مکررا از لزوم تداوم حکومت مبارک حمایت کرده بودند و مختصر تاملی نکرده‌اند که محاسبه نمایند اگر بنا بود با اینگونه حمایت‌ها انقلاب مصر را عقیم کنند چطور حمایت‌های قبلی آنان موثر واقع نشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اصل عصیان جوانان مصر از همین تحقیرها نشات گرفت، خاطرنشان ساخت: اصل عصیان جوانان مصر بر اثر همین تحقیرهایی بود که امریکاییان طی این 30 سال انجام دادند و عزت ملی این کشور بزرگ و فرهیخته را به خاطر همکاری با رژیم صهیونیستی لگدکوب نمودند. و حال با کمال پررویی می گویند شرایط آینده دموکراتیک در مصر باید معاهده ننگین کمپ دیوید را محترم بشمارد.

لاریجانی اظهار داشت: این چه دموکراسی است که با دستورات آمریکا در تشکیل شورای نظامی غیرقانونی شکل گیرد و هدف آن را هم از پیش مشخص کنند؟ آیا هدف انقلاب جوانان مصر تنها سرنگونی یک ژنرال و تسلط چند ژنرال دیگر بود؟

رئیس مجلس به اطلاعیه شماره 4 نظامی این شورا اشاره کرد و گفت: متاسفانه در اطلاعیه شماره 4 نظامی آنان همان دولت کذایی را مامور اداره کشور کردند.

لاریجانی با بیان این که ارتش مصر از یک بدنه مردمی برخوردار است، تصریح کرد: این گونه ابلاغیه‌های آمریکا وجهه ارتش را به کلی نزد مردم مصر تخریب و نتیجه آن هم چیزی جز آنچه در انقلاب ایران از پیوستن نیروهای ارتش به انقلابیون رخ داد نخواهد بود.

وی ادامه داد: ارتش مصر سابقه مجاهدت در جنگ با اسرائیل را دارد، ارتش مصر مجاهدانی چون خالد اسلامبولی را در خود رشد داده است، امریکا تصور نکند با این بندبازی سیاسی و حمایت دولت‌های بی‌مقدار می‌تواند در این مرحله از انقلاب مصر با نوعی کلاه‌برداری فرصت‌طلبانه آتش خشم سوزان جوانان مصر را خاموش کند.

لاریجانی خاطرنشان ساخت: سنگ‌اندازی‌های آمریکا در جریان انقلاب مصر، عمق انقلاب توده‌ای‌تر و سمت و سوی آنان نسبت به آمریکا و صهیونیسم شدیدتر خواهد شد.

 

عرصه بیداری منطقه جای شعارهای دروغین آمریکا نیست

رییس قوه مقننه کشورمان در ادامه نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز یک‌شنبه 24 بهمن مماه، با اشاره به سخنان معاون رئیس جمهور آمریکا نسبت به ایران اظهار داشت: آیا ملت ایران فریبکار است یا شما که فریاد دموکراسی خواهی‌تان گوش فلک را کر کرده اما اتفاقا همیشه دستتان زیر سر دیکتاتورهای منطقه است و با کمال وقاحت همزمان که آقای اوباما در کاخ سفید از دموکراسی و مردم مصر حمایت می‌کند، نماینده او در کاخ قاهره از پشتیبانی آمریکا از دیکتاتور وعده می‌دهد تا با اسب و شتر به جان مردم مصر در میدان التحریر هجوم ببرند.

وی افزود: این دغل کاری است یا رفتار ملت ایران که همواره از حقوق ملت‌ها دفاع کرده است و با دیکتاتورهای وابسته ستیز نموده است.

رئیس مجلس با تاکید بر این که امروز ملت‌های منطقه در فرآیند بیداری انقلاب اسلامی به مرحله بلوغ رسیده‌اند، خاطرنشان ساخت: امروز ایالات متحده متوجه شده است عرصه بیداری منطقه دیگر نه جای ماجراجویی احمقانه از سنخ اشغال عراق، افغانستان و لبنان است و نه جای شعارهای دروغین و توخالی آمریکا و زدوبندهای مخفیانه.

لاریجانی تاکید کرد: صحنه شفاف است ملتی به سطوح آمده از تحقیر آمریکا، عزت خود را یک نظام مردم سالار جستجو می‌کند، نه نظام وابسته و به ظاهر دموکراتیک.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ملل مظلوم منطقه می دانند کسانی که بخواهند خود را با آمریکایی ها بپوشانند چون انسان های عریانی می مانند که دم از عفاف بزنند.

نماینده مردم قم در خانه ملت به خطبه های رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه اشاره کرد و گفت: ملت بزرگ ایران پس از خطبه های راهگشای رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای «دامة برکاته» راه خود را به خوبی شناخت و در 22 بهمن به انقلاب ملت رشید مصر خوش آمد گفت.

وی افزود: مسئولین آمریکایی بهتر است خشم خود را پنهان نمایند که با اینگونه دریده‌گویی امید به غفلت برخی گمراهان فتنه‌گر نداشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر حمایت مجلس از نهضت آزادی بخش ملت مصر جوانان عزیز آن دیار را به استقامت در راه و هوشیاری در برابر مکر نظامی‌گری دعوت کرد و گفت: مطمئن باشید که در این راه پیروزی با شماست که خداوند فرمود «جاءالحق و زهق الباطل، ان الباطل کان زموتا» نصرت الهی با خیران استقامتتان همراه شما خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet