شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/11/24 10:51:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد در نماز شکرگزاری سقوط مبارک:

راه عزت بخش مصر تداوم می‌یابد

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که ملت مصر تا زمان استقرار نظامی که برخواسته از اراده آنان باشد از پای ننشینند اظهار داشت: ما در تداوم راه عزت بخش ملت عراق، لبنان، فلسطین و مردم مظلوم غزه و مصر نقش خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع نمایندگان راهپیمایی کننده و نمازگزار که به شکرانه سرنگونی دیکتاتوری مصر نماز شکر گذاردند اظهار داشت: پیروزی عزت بخش ملت مجاهد و هوشمند و خدامحور مصر بر فرعون عصر که از حمایت و پشتیبانی تمام عیار آمریکا و رژیم صهیونیستی برخوردار بود برای امت اسلام در سراسر جهان به خصوص ملت ایران امیدبخش و افتخارآفرین بود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: ملت ما براساس باورهای دینی و آموزه های حیات بخش قرآن کریم و اهل بیت آن و در سایه اسلام و انقلاب و رهنمودهای رهبر حمایت و پشتیبانی خود را از انقلاب بزرگ مصر و ملل اسلام اعلام می کند.

وی ادامه داد: این پیروزی را تبلور و تجسم آموزه های دینی می دانیم چرا که هر کسی فرمانی دین و پیامبر لباس عمل بپوشد جایی برای استبداد و نظام سلطه آمریکا و اسرائیل وجود نخواهد داشت.

ابوترابی فرد خاطرنشان ساخت: این حقیقت در چهره نورانی انقلاب اسلامی مشاهده شده و دیدید که اسلام در این کشور درخشید و نظام طاغوت را سرنگون نمود.

وی تصریح کرد: اسلام در لبنان و در غزه درخشید و ستون فقرات دشمن را شکست، اسلام در عراق درخشید و تانک های دشمن را به زانو درآورد، اسلام در ترکیه درخشید و پارلمان این کشور را فتح کرد و امروز در سایه فریاد بلند امام که در چهره رهبری تجلی یافته است امت مصر پیروز گردید.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این که خاورمیانه جدید خاورمیانه اسلام است گفت: این حرکت عزت بخش که در سراسر دنیای اسلام مشاهده می شود ملت مسلمان را به یک معرفت  و شناخت جدید نسبت به دشمن می رساند و مسلمانان در سایه قرآن دشمنان خود را شناخته و بر مزدوران چیره خواهند شد.

ابوترابی فرد با بیان این که مردم نظام سلطه را به سرکردگی آمریکای جهان خوار می دانند و این نقطه را هدف قرار گرفته اند گفت: ما در تداوم راه حیات بخش با تکیه بر خداوند و اتحاد ملت ایران عراق، لبنان، فلسطین و مردم مظلوم غزه و مصر نقش خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: خطبه های راه گشای امام (ره) و رهبری بیانگر اعتماد راستین به امت اسلام است اعتمادی که واقعی و مبتنی بر حق است.

ابوترابی فرد یادآور شد: امت اسلام آمریکا را نشانه گرفته است و این است که امروز آمریکا و اسرائیل در منطقه جایگاهی ندارند و بارگاه های خود را در منطقه یکی پس از دیگری از دست می دهند.

وی تاکید کرد: این حرکت تا محو کامل آمریکا و مزدوران او در منطقه و سپس در آسیا و جهان ادامه خواهد یافت و ملت اسلام با الهام از انقلاب اسلامی این واقعیت را دریافته است.

وی تصریح کرد: یکپارچگی اسلام و مجلس شورای اسلامی که نمایندگان مردم سنی و شیعه و دیگر اقلیت های مذهبی است یک صف مشترک را سامان داده اند.

وی اظهار داشت: درسی که ملت اسلام و انقلاب اسلامی به ملت های جهان آموخت آن است که باید کشور به دست خود ملت ها اداره شود. درس ماندگار جمهوری اسلامی برآمده از اراده ملی است و در سایه آموزه های دینی استقرار پیدا می کند و ملت مصر تا زمان استقرار نظامی که برخواسته از اراده آنان باشد از پای نخواهند نشست.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی به عنوان یک قدرت سیاسی برتر و یک قدرت دفاعی و علمی مطرح است و در این راه پرفراز و نشیب در کنار مردم منطقه است و برای رویارویی با رژیم صهیونیستی از آن ها حمایت می کند و مجلس ایران قدرت برآمده از اراده ملت ایران این پشتیبانی را اعلام می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet