ایام محرم 1398
1389/11/24 11:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محبی‌نیا:

وحدت در عین کثرت مشی سیاسی امام(ره) و رهبری است

**یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اختلاف، آسیب بزرگ جریانات، نظام‌های سیاسی و مردمی است، گفت: مسوولان برای مدیریت اختلاف سلایق بایستی با افزایش مطالعات‌شان و برگزاری جلسات بیشتر مشاوره، به نمامی مشاوران‌شان توجه نکنند.

جهانبخش محبی‌نیا، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اختلاف آسیب بزرگ تاریخی، اجتماعی و سیاسی است که بدون شک می‌تواند بزرگ‌ترین آسیب‌ها را به جنبش‌ها، جریانات و نظام‌های سیاسی مردمی برساند.

وی با تاکید بر اینکه وحدت در عین کثرت از آموزه‌های عملیاتی حضرت امام(ره) است، گفت: وحدت در عین کثرت مشی سیاسی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است که اکنون نیز مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌باشد.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه، گفت: در این بین مایه تعجب است که عده‌ای با وجود تجربه تاریخی 1400 ساله کشور، تجربه عینی و عملیاتی صد ساله به نام مشروطیت و تجربه گرانبهایی به نام انقلاب اسلامی باز هم بر طبل اختلاف می‌کوبند.

وی ادامه داد: بنده این ادعا را که اختلاف نداریم را به هیچوجه قبول نمی‌کنم چون اختلاف بین ما وجود دارد این در حالی است که اختلاف به ویژه برای سران قوای سه‌گانه از طرف ولایت حرام اعلام شده است.

محبی‌نیا همچنین با بیان اینکه پاسداشت وحدت به معنای رفتن به سمت تک‌صدایی نیست، گفت: می‌توان در عین تنوع‌بخشیدن و گسترده‌تر کردن دیدگاه‌ها، افکار حول انقلاب و آموزه‌های اصیل آن به وحدت رسید.

وی ادامه داد: البته متاسفانه بانیان اصلی این اتفاق مشاورین و معاونین هستند که ضعف مدیریت خود را فرافکنی می‌کنند و قوای دیگر را مقصر جلوه می‌دهند. این در حالی است که از منظر مدیریت، معاونین و مشاورین برای رفع مشکلات، نواقص و ایجاد یک گفتمان مدیریتی برای همراه کردن راه برای مدیر ارشد کشور انتخاب می‌شود.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: در این شرایط به جای آنکه مشاورین و معاونین وظایف خود را انجام دهند، کمبودها را به نام رقیب تمام و آتش اختلاف را شعله‌ور می‌کنند و ضعف خودشان را هیزمی برای مشتعل نگه داشتن نیروی بسیار مخربی به نام تفرقه، اختلاف و دودستگی قرار می‌دهند، بدون تعارف این نیرو می‌تواند هر خیمه‌ای را هرچند محکم و پایدار بلرزاند.

محبی‌نیا در تبیین نقش مسوولان برای مدیریت اختلاف سلایق، گفت: مسوولان باید به نمامی مشاورین توجهی نکنند و به مشاورین و افرادی که در حاشیه‌اند و می‌خواهند با شیرین‌کاری و تعصب و جانبداری بی‌خودشان به متن و قدرت وارد شوند،اعتنایی نکنند.

نماینده‌ مردم میاندوآب و شاهین‌دژ در خانه ملت با تاکید بر افزایش جلسات مباحثه و مشاوره مسوولان، گفت: مسوولان بایستی مطالعه‌شان را بیشتر کنند چون هر چقدر از اوضاع جهان و پیشرفت ملت‌ها و کشورهای دیگر مطلع باشند به همان میزان به مسائل اساسی روی می‌آورند.

به گفته محبی‌نیا، توجه به وقایع جهانی و مسائل اساسی و نیازهای استراتژیک کشورمان دیگر فرصتی را برای مسوولان باقی نمی‌گذارد که بر سر موارد بسیار جزئی که در حیطه مدیران دسته‌پایین قابل حل است، رو در رو شده و بر روی هم چنگ اندازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet