هدر اصلی
1389/11/24 10:27:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع خبرنگاران:

مجالس دنیا در حمایت از انقلاب مصر حرکتی انجام دهند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس دنیا باید در حمایت از انقلاب مصر حرکتی انجام دهند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی در حاشیه راهپیمایی نمایندگان مجلس در حمایت از  مردم مصر گفت: این راهپیمایی در واقع یک کار نمادین در حمایت از انقلاب مردم مصر است چون احساس می شود که در 22 بهمن امسال یک حادثه عظیم دیگری در منطقه رخ داد و آن اخراج یک دیکتاتور از مصر بود.

وی با تاکید بر این که انقلاب مصر اولین مرحله از بهار پیروزی انقلاب مصر است ادامه داد: البته هم قبل از این و هم بعد از این نیز شاهد دسایس آمریکا هستیم تا به نوعی بتوان پیروزی مردم مصر را مصادره کند.

نماینده مردم قم با اشاره به هوشیاری جوانان مصری، گفت: ما یک هوشیاری بسیار جدی در جوانان مصر مشاهده می کنیم و اطمینان داریم که با تدبیر این پیروزی را به پیروزی های بعدی متصل خواهند کرد.

لاریجانی تاکید کرد: این حرکت نمایندگان مردم به معنای این است که ملت ایران پای آرمان های انقلاب اسلامی در دفاع از مستضعفان و حرکت جدی در مخالفت دیکتاتوری در منطقه هستند.

رئیس قوه مقننه با بیان این که نمایندگان مجلس نماینده شهرهای کشور هستند، افزود: در واقع حرکت نمایندگان مجلس حکایت از حرکت فکری ملت ایران دارد که امروز نمایندگان با این اقدام خود نشان می دهند همچنان در صحنه دفاع از آرمان های انقلاب، دفاع از مستضعفان و دفاع از مردم منطقه در مقابل دیکتاتوری های وابسته ایستادگی دارند، که این حرکت لازم بود.

لاریجانی با تاکید بر این که مجالس دنیا نیز باید در حمایت از انقلاب مصر حرکتی انجام دهند، گفت: همه ملت های بیدار باید از ملت مصر حمایت کرده و جلوی مکر آمریکایی ها را بگیرند.

رئیس مجلس ادامه داد: متاسفانه روز گذشته شنیدیم برخی از همین دولت هایی که از حسنی مبارک حمایت می کردند به دستور آمریکا به دنبال حمایت از روند انقلاب مردم مصر هستند. آنها می خواهند انقلاب مصر را عقیم کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet