هدر موبایل
1387/05/23 10:16:00
سرویس صحن

انتقاد حسینیان از اظهارات پزشکیان در جلسه غیرعلنی مجلس

"روح‌الله حسینیان" در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات یکی از نمایندگان در جلسه غیرعلنی امروز انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حسینیان طی یک تذکر آیین نامه‌ای اظهار داشت: بنده نمی‌خواستم تذکری بدهم اما چون آقای پزشکیان مطالبی را اجتهاد کرده و از قول اسلام ارائه دادند و با استناد به شعر حافظ در مورد وعاظ حکم دادند که به من برخورد، این تذکر را می‌دهم.

وی افزود: اسلام مکتب وسیعی است که هیچ کس جز آنها که در پهنای طول و عرض و عمق آن فرو رفته اند نمی توانند اجتهاد کنند و به حق تفسیر دارند.

حسینیان خاطرنشان کرد: همانطور که ما اجازه نداریم در امور پزشکی وارد شویم از آقای پزشکیان هم همین انتظار را داریم. اصولا یکی از عوامل انحراف و بوجود آمدن نحله‌های مختلف، استناد کردن به جزیی از اسلام است.

وی ادامه داد: منشاء انحراف و فساد سازمان مجاهدین این بود که به بخشی از آیات قرآن و بخشی از روایات استناد می‌کردند و همه جانبه اسلام را نگاه نمی‌کردند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تا کسی احاطه کامل به دین نداشته باشد حق دفاع کردن از اسلام را ندارد. هر کسی می‌تواند برداشت خود را برای عمل خود داشته باشد اما به عنوان نظر اسلام بیان کردن و حکم جاری کردن این امر خلافی است.

وی افزود: اسلام در مورد حدود، سخت گیری فراوانی کرده است که 4 شاعد عادل با شرایط خاص باید شهادت بدهند. حتی در همین فتوا نظر اکثر علما و حضرت امام براین بود که اگر قاضی از هر طریقی علم بر این پیدا کرد که هر مساله اتفاق افتاده می‌تواند حد را جاری کند و به همین جهت است که عنصر زمان و مکان یکی از عوامل مهم موضوع و حکم است بنابراین ما با استناد به روایت نهج البلاغه و قرآن در این مورد تصمیم‌گیری می‌کنیم.

حسینیان گفت: خواهش می کنم دوستان نظر خود را بدهند از جایگاه اسلام اجتهاد نکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet