هدر موبایل
1389/11/24 12:03:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

مردم مصر با ظرافت با جریانات انحرافی برخورد کنند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است که با توجه به اینکه انقلاب مردم مصر انقلابی زودرس بوده است برخی عوامل پنهان وجود دارند که هنوز خود را آشکار نکرده اند و مردم مصر باید متوجه این عوامل که حدود سی الی چهل سال وابسته به نظام سلطه بوده و به موقع خود را آشکار خواهند کرد باشند.

"سیدعلی آقازاده" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: جریان سکولار، لاییک و جریان ملی- مذهبی نیز در مصر ریشه دارند. این جریانات قطعا علیه منافع مردم مصر با جریان اصیل و اسلامی مردم سر آشتی ندارند و قطعا سعی خواهند کرد که حرکت مردم مصر را به سمت انحراف سوق دهند.

وی با هشدار به مردم مصر جهت هشیار بودن نسبت به این جریانات یادآور شد که مردم مصر در اصالت بخشی بیشتر به جریان نهضتی و انقلابی خود با این جریانات منحرف مواجه خواهند شد لذا اگر به دنبال هدف آرمانی خود و پیروزی قطعی انقلاب خود هستند باید با این جریانها با ظرافت برخورد کرده و فضا را مدیریت کننند.

آقازاده در عین حال به استوار بودن انقلاب مردم مصر بر بدنه ملت مصر عمق دینی و اسلامی اشاره و اظهار امیدواری کرد که جریان انقلاب مردم مصر بتواند بر این جریانهای نفوذی و منحرف غلبه کرده و در یک روند حتی کوتاه مدت به پیروزی قطعی دست یابد و الگویی برای پیروزی سایر کشورهای منطقه باشد.

نماینده رشت با بیان اینکه در حال حاضر یک مرحله مهم که حاکی از موفقیت انقلاب مردم مصر است را پشت سر گذاشته اشده است، این امر را یک تحول بزرک در سطح منطقه و خاورمیانه دانست و افزود: مصر شاه کلید کشورهای عربی و خاورمیانه است چرا که از یک سو با رژیم غاصب اسرائیل و از سوی دیگر با فلسطین اشغالی هم مرز است. همچنین به لحاظ سابقه فرهنگ و تمدن سرآمد کشورهای منطقه است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود:فرهنگ مصر فرهنگ اسلامی دینی و انقلابی است و این فرهنگ تقریبا قسمت عمده کشورهای عربی و آفریقایی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی با یادآوری خلع مبارک توسط مردم مصر گفت:به لطف خدا و به برکت بیداری ملتهای مسلمان بویژه بیداری اسلامی ناشی از انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی ملتهای منطقه رژیم مبارک سرنگون شد.

آقازاده در پایان اظهار امیدواری کرد که با توجه به تاثیر مصر در منطقه پیروزی مردم این کشور باعث پیروزی‌های روز افزون دیگر کشورهای منطقه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet