ایام محرم 1398
1389/11/24 12:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کاشمر:

انقلاب‌های مصر و تونس از انقلاب اسلامی ما نشأت گرفته است

**نماینده کاشمر در مجلس گفت: انقلاب‌های مصر و تونس و دیگر کشورهای اسلامی نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ماست.

محمدرضا خباز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه استکبار جهانی سعی دارد واقعیت جوامع اسلامی را نشان ندهد، خاطرنشان کرد: مردم مصر، تونس، کویت و دیگر کشورهای اسلامی، الگوی اسلامی و دینی را پذیرفته‌اند و در این شرایط دغدغه خلأ رهبری در جریان مبارزات مردم این کشورها وجود دارد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس با اشاره به اینکه اگر در 21 و 22 بهمن سال 57 رهبری انقلاب نبود، قطعا استکبار جهانی انقلاب را منحرف می‌کرد، تصریح کرد: در حال حاضر همین نیاز نیز در بین مردم مصر وجود دارد.

خباز با تاکید بر لزوم هدایت حرکت مردم مصر توسط رهبر، گفت: نقش رهبری در نقاط حساس نمایان می‌شود تا اجازه ندهد انحراف در انقلاب و حرکت مردم ایجاد شود و اکنون این نگرانی وجود دارد که آمریکا با دسیسه‌های شیطانی خود مسیر الهی و اسلامی مردم مصر را به انحراف بکشاند.

وی با اشاره به اینکه پس از سی و دو سال از حیات پر برکت جمهوری اسلامی این واقعیت اثبات می شود که نظریه حکومت اسلام و تئوری ولایت فقیه، دکترینی راهگشا بر مدیریت و حرکت جوامع به سمت عدالت اجتماعی است، با بیان این که فریادهای مردم مصر نیز رویش شوق انگیزی است که می توان صدور حقیقی انقلاب اسلامی آن را معنا نمود، اظهار داشت: آنان باید نسبت به توطئه های دشمنان هوشیار باشند و اجازه ندهند ترفندهای نظام استبداد به ایجاد اختلاف و انحراف در مسیر مبارزات آنان بینجامد.

وی به مردم مصر توصیه کرد تا نسبت به چنگ و دندان نشان دادن کشورهای استکباری بی ‌توجه باشند و صحنه را خالی نکنند تا بتوانند به اهداف خود برسند.

وی خاطر نشان کرد: پیروی کامل از مقام معظم رهبری رمز استمرار مقتدرانه و سرافرازانه انقلاب است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet