ایام محرم 1398
1389/11/24 12:16:00
سرویس بین الملل
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ابراز امیدواری کرد

تبدیل روابط ایران و مصر از حافظ منافع به رابطه رسمی

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد ملت ایران و مصر با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و روابط کشور از مرحله حافظ منافع خارج و رابطه رسمی ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علاءالدین بروجردی" در حاشیه جلسه علنی روز یک‌شنبه 24 بهمن ماه در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: با خروج "حسنی مبارک" و با توجه به عرف کنوانسیون وین، دفتر حافظ منافع او می‌تواند در مصر باشد، این مساله مانند حضور دفتر منافع مصر در ایران و ایران در قاهره است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحولات و انقلاب مردم مصر تاکید کرد: سقوط حکومت مصر و تحولات اخیر این کشور در نهایت به مردم‌سالاری منتهی خواهد شد و شاهد آن خواهیم بود که ملت ایران و مصر با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و از مرحله حافظ منافع خارج و رابطه رسمی ایجاد شود.

نماینده مردم بروجرد با تاکید بر این که غربی‌ها نمی‌توانستند جلوی تحولات و انقلاب مصر را بگیرند، تصریح کرد: اگر غربی‌ها و در راس آن آمریکا توان مقابله با تحولات مصر را داشت، جلوی خروج مبارک را می گرفتند.

به گفته این نماینده وقتی آمریکایی‌ها می‌گویند مبارک از مصر خارج شود، نشان‌دهنده آن است که تحولات را بررسی می کنند.

بروجردی تاکید کرد: مردم مصر به چیزی کمتر از مردم‌سالاری رضایت نخواهند داد و تا برگزاری انتخابات به تظاهرات ادامه می‌دهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به خروج سفیر انگلیس از تهران اشاره کرد و گفت: خوشحالیم که سفیر انگلیس از کشور خارج شده است حضور او در ایران در شرایطی که ما در انگلیس سفیر نداریم، خاصیتی نداشت.

بروجردی ادامه داد: ایران پیش از این نیز پیام داده بود که سفیر انگلیس از کشور ما خارج شود اما آنها از این ترفند استفاده کردند تا بدون یادداشت رسمی سفیر را از ایران خارج کنند.

این نماینده با بیان این که رئیس جمهور ترکیه به ایران سفر خواهد کرد، گفت: ارتباط ایران و ترکیه ارتباط بین سران است، دو کشور ایران و ترکیه در مسایلی از قبیل عراق نقش بسزایی دارند.

بروجردی در نهایت اظهار داشت: با حضور "عبدالله گل" رئیس جمهور ترکیه در ایران درخصوص مسائل روز و تعهدات بین دو کشور تبادل نظر خواهیم داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet