هدر موبایل
1389/11/24 13:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

خاورمیانه جدید با محوریت ایران و ترکیه شکل می‌گیرد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: خاورمیانه جدید اسلامی با محوریت ایران و ترکیه شکل می گیرد.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایرنا با تاکید براین که 'عبدالله گل' رییس‌جمهوری ترکیه امروز به ایران سفر می کند، اظهار داشت: تهران و آنکارا دارای مواضع مشترک به ویژه در عرصه سیاست خارجی، مبارزه با زیادی‌خواهی‌های رژیم صهیونیستی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین هستند.

وی، سطح روابط ایران و ترکیه را بسیار خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: 'محمود احمدی‌نژاد' رییس جمهوری اسلامی ایران در دور اول ریاست جمهوری خود در سفری به ترکیه اعلام کرد حجم مبادلات دو کشور حداقل باید به 12 میلیارد دلار افزایش یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: حجم مبادلات اقتصادی دو کشور در آن زمان در حدود 5/3 میلیارد دلار بود.

نقوی حسینی با بیان این که همگرایی تهران و آنکارا زمینه‌ساز افزایش حجم مبادلات اقتصادی شد، افزود: در همین راستا با سفر عبدالله گل رییس جمهوری این کشور به ایران حجم مبادلات اقتصادی همچنان افزایش می یابد.

وی یادآور شد: ترکیه در تامین منابع انرژی نیازمند جمهوری اسلامی ایران است و ایران نیز به ترکیه برای ترانزیت نیازمند است.

نماینده مردم ورامین در خانه ملت همچنین به سقوط رژیم‌های دیکتاتور در خاورمیانه اشاره کرد و گفت: امروز ایران و ترکیه دارای نظام‌هایی مردم‌سالار هستند و ارتباط بیشتر دو کشور موجب تقویت جبهه اسلامی می شود.

نقوی حسینی تاکید کرد که وحدت سیاسی تهران و آنکارا بر همه منطقه تاثیر می گذارد و تلاش غرب را برای ساماندهی نظام‌های جدید در منطقه ناکام می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet