هدر موبایل
1387/05/23 14:27:00
سرویس اقتصادی
در جلسه با اعضای کمیسیون ویژه

رییس جمهور به ابهام زدایی از طرح نحولات اقتصادی پرداخت

عضو کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی با اشاره به جلسه امروز صبح این کمیسیون در رابطه با رفع برخی ابهامات در این طرح گفت: نمایندگان بویژه اعضای کمیسیون ویژه جلسه ای دو ساعته با رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و معاون اقتصادی رئیس جمهور در محل ریاست جمهوری داشتند که طی آن جمع بندی دیدگاه های نماینگان مطرح شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدحسین فرهنگی وی افزود: رئیس جمهور نیز به برخی ابهامات پاسخ داد. نمایندگان گفته بودند که برخی موارد در این طرح نیازمند قانونگذاری است از جمله ماده 3 قانون برنامه چهارم که در خصوص تصویب تغییر قیمت ها از سوی مجلس است که باید اصلاح شود.

فرهنگی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در خصوص مراحل این طرح و جمع آوری اطلاعات و آمار، آمادگی های نظام توزیع کالاها در وزارت بازرگانی و هدفمند کردن یارانه ها توضیحاتی به نمایندگان ارائه کرد.

وی به مسایل یارانه ها در طرح تحول اقتصادی اشاره کرد و گفت: هنوز جمع بندی در این زمینه نشده و آنچه که تاکنون مطرح شده، تحلیل های رایج در افکار عمومی است.

عضو کمیسیون ویژه ادامه داد: بنا شد از نظر نمایندگان در کارگروه هایی استفاده شود. همچنین نسبت به موضوعاتی چون هدفمند کردن یارانه ها توجهات لازم به دیدگاه های نمایندگان شود و قبل از جمع بندی نهایی در این خصوص از نمایندگان مجلس کسب اطلاع شود.

فرهنگی همچنین با اشاره به اینکه دولت هم تمایل به همکاری با مجلس دارد، اظهار داشت: بحث هایی هم راجع به جزییات و کلیات این مساله مطرح شد. برخی اقدامات در کشور نیازمند ریسک هایی است که نباید در خصوص آن تردید کرد.

وی با مهم ارزیابی کردن اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی گفت: البته این به منزله ممانعت از اجرای طرح تحول اقتصادی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet