حلول ماه ربیع الاول
1389/11/24 10:34:00
سرویس سیاسی
سادات ابراهیمی:

دولت نباید اختلافات را رسانه‌ای کند

** نماینده مردم مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی معتقد است مشکلات حوزه راه در کشور ما مواردی خارج از اختیارات و نحوه مدیریت یک وزیر است و برکناری بهبهانی مشکلی را حل نخواهد کرد.

سادات ابراهیمی از مخالفان برکناری وزیر راه دولت دهم بوده است. روزنامه «فرهنگ جنوب» خوزستان با وی در خصوص مسائل جاری گفت و گویی داشته که می‌خوانید.

آیاشما با بر کناری وزیر راه موافق بودید؟

خیر.

چرا؟

دلیل اصلی استیضاح وزیر راه سقوط اخیر هواپیمایی در ارومیه بوده است که با بررسی‌هایی که انجام شد و صحبت کارشناسان، شخص وزیر راه در این حادثه تقصیر چندانی نداشته است و دلایل این نوع اتفاقات خارج از اختیارات وزیر راه است.

از طرفی به عنوان نقاط ضعف پروژه‌های مهمی را مطرح می‌کنند که نیمه‌کاره رها شده است و عملی نشده اما باید این را هم ببینیم که حجم زیادی از پروژه‌ها نیز عملیاتی شده و به مرحله اجرا درآمده است.

درست است که بهبانی به بخشی از تعهدات خود عمل نکرد اما تعداد کارها ی انجام شده وی نیز کم نبوده است. ضمن این که باید این موضوع را مدنظر داشته باشیم که حجم زیادی از پروژه‌های عمرانی به‌خصوص در سفرهای استانی هیأت دولت تعریف شده است که تأمین مالی لازم در مورد آن صورت نگرفت. یکی از چالش‌های اصلی این وزارتخانه کمبود اعتبار بوده است که ربطی به مدیریت وزیر نداشت.

عدم حضور بهبهانی در جلسه استیضاح واکنش نمایندگان را به همراه داشت. نظر شما در این خصوص چیست؟

عدم حضور وزیر راه سابق راه در جلسه استیضاح وجاهت قانونی نداشت و به نوعی این رفتار تضعیف مجلس بود. من و بسیاری از نمایندگان که حامی بهبهانی برای ادامه کار وی در این وزارتخانه بودیم انتظار داشتیم که ایشان به مجلس حرمت می‌گذاشتند و در این جلسه حضور پیدا می‌کردند.

نظر شما در باره نامه گلایهآمیز رئیسجمهور خطاب به مجلس، مجمع تشخیص مصلحتنظام و شورای نگهبان چیست؟

درخصوص مواردی که ایشان مطرح می‌کنند سخنان مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب است؛ رئیس‌جمهور با مطرح کردن مواردی، اصطلاحاً یکطرفه به قاضی رفته است. البته دولت هم حرف‌ها و گلایه‌های خودش را دارد اما شرایط کنونی کشور ایجاب می‌کند که سه قوه به تعامل با یکدیگر فکر کنند و نباید اختلافات را در رسانه‌ها مطرح کنیم بلکه باید طی نشست‌های اختلافات را برطرف کرده و موضوعات را حل و فصل کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet