هدر موبایل
1389/11/24 15:02:00
سرویس صحن
قنبری در نطق میان دستور:

بحران آب شرب در ایلام قابل قبول نیست

**نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی شکل و محتوای نظام جمهوری اسلامی ایران را در شعار محوری استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مشخص شده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "داریوش قنبریگ در جلسه علنی روز یک‌شنبه24 بهمن ماه، در نطق میان دستور خود که در صحن علنی مجلس قرائت شد، ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: شکل و محتوای نظام سیاسی ما در شعار محوری «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» مشخص شده است و کسانی که اسلامیت را بدون جمهوریت و یا جمهوریت را بدون اسلامیت می خواهند بدانند چنین مباحثی برخلاف شعار محوری انقلاب اسلامی است پس بهتر است به اصلاح اندیشه های خویش بپردازند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران و چرداول در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بیان مشکلات حوزه انتخابیه خود پرداخت و با نشان دادن مقداری از آب شرب یکی از روستاهای ایلام به نمایندگان که در یک بطری آب معدنی حمل و به مجلس آورده شده بود و از آلودگی به رنگ قرمز بود گفت: یک سال است که مشکل آب این روستا را پیگیری می کنم ولی متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد.

این نماینده مجلس با در اختیار قرار دادن بطری آب معدنی و آدرس روستای فوق به هیات رئیسه مجلس گفت: این آب را در اختیار هیات رئیسه مجلس قرار می دهم تا لطف کنند این مساله را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: در چنین اوضاع و شرایطی که با این همه مشکلات مواجهیم و بسیاری از روستاییان ما به خاطر بحران نبود آب شرب در روستاها در حال مهاجرت هستند، شاهد طرح‌هایی تحت عنوان طرح‌های فرهنگی با عنوان نسیم رحمت و شب‌های آفتابی هستیم که میلیاردی در این راستا هزینه می‌شود اما بیش از 15 روستای بخش چاوار برای 5/2 میلیارد تومان هزینه آبرسانی در حال مهاجرت هستند.

وی تصریح کرد: البته در این زمینه مجلس مقصراست که اعتبارات فرهنگی را بی‌برنامه تصویب کرده‌ است افزود: جا دارد یک بازنگری در تصویب اعتبارات فرهنگی داشته باشیم.

قنبری با بیان این که مشکل تامین آب شرب در شهرستان ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملک‌شاهی یک مشکل اساسی است، افزود: با وجود 13 رودخانه‌ دائمی در استان ایلام و خروج سالان 5 میلیارد متر مکعب آب از طریق این رودخانه به خارج از کشور، بحران آب شرب در حوزه‌ انتخابیه‌ این‌جانب قابل قبول نیست.

وی اظهار داشت: با وجود چنین رودخانه‌هایی نه تنها نباید مشکلی درخصوص آب شرب در استان ایلام وجود داشته باشد بلکه بایستی شاهد کشاورزی پررونقی در این استان باشیم؛ در حالی که در کنار این رودخانه‌ها کشاورزی به صورت دیم انجام می‌شود که بازدهی چندانی هم ندارد و لازم است درخصوص احداث چند سد و تسریع در احداث سدهای دیگر اقدامات فوری صورت گیرد.

قنبری در ادامه‌ نطق خود خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته برخی از صاحبان منابع با استفاده از تریبون‌های عمومی مطالبی را علیه این‌جانب مطرح کردند و با توجه به برخی مسائل شخصی که بین بنده و آنها وجود دارد حملات شخصی خود را متوجه این‌جانب کرده‌اند، مردم حوزه‌ انتخابیه ریشه‌ هجمه‌ تبلیغاتی علیه بنده را می‌دانند و از وجود مسائل شخصی بین هجمه‌کنندگان و این‌جانب مطلع هستند.

وی با بیان این‌که مردم بدانند من منافع شخصی برخی از افراد را محدود کرده و دستان بستگان آنها را از امورات استان کوتاه کرده‌ام و آنها آرامش استان را فدای منافع خود کرده و به دنبال مسائل چالش‌برانگیز هستند، تاکید کرد: ریشه این هجمه ها در اختلافات شخصی آنها با من است که متاسفانه برای زیر سوال بردن من انتخابات مجلس شورای اسلامی را نیز زیر سوال برده اند. انتخاباتی که به تایید شورای نگهبان رسیده است.

وی در پایان اظهار داشت: زیر سوال بردن ارکان نظام همسویی با دشمنان است و از مراجع قانونی می‌خواهم اجازه ندهند برخی افراد از تریبون های عمومی و رسمی به بیان اینگونه اظهارات بپردازند و با آنها برخورد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet