خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/11/24 15:03:00
سرویس بین الملل
آلیا:

امریکا به فرافکنی روی آورده است

**فاطمه آلیا تصریح کرد: تحلیل گران و دولتمردان امریکایی به دلیل سیلی محکمی که از مردم مصر خورده اند دچار دستپاچگی و بحران تحلیل سیاسی شده اند.

این عضو کمیسیون  امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: قیام مردمی ملت مصر در مقابل ظلم و ستم و پاسخی به تحقیر تاریخی آنها توسط آمریکا و نیز تاثیر گرفته از انقلاب اسلامی ایران است؛ امریکا ملت ایران را نشانه گرفته و در پی گرفتن انتقام از ملت ایران است.

به گفته وی برهمین اساس است که امریکا نظام مورد احترام مردم ایران را متهم به دورویی می کند و این درحالیست که در روز 22 بهمن و پس از 32 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مردم درست مثل روز نخست، انقلاب خود را مورد حمایت قرار دادند.

نماینده مردم تهران تاکید کرد که مقامات امریکایی انتقام گیری از مردم را در قالب متهم کردن نظام مطرح می کنند.

آلیا افزود: مسلم است که دولتمردان امریکایی نفاق و دورویی خود را نمی توانند مخفی کنند. از یک سو کلینتون وزیر خارجه امریکا برای ملت مصر اشک تمساح می ریزد و می گوید صدای انقلاب مصر را شنیده است؛ اما از سوی دیگر اوباما با فرستادن  فرماندهانی از ارتش خود قصد حفظ مبارک را دارد.

به اعتقاد وی امریکا نتوانسته این دورویی خود و فاصله حرف و عمل دولتمردان خود را توجیه کند؛ بنابراین به فرافکنی روی آورده است.

این عضو کمیسیون  امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه مردم مصر راه خود را پیدا کرده است، گفت: مردم مصر پنجاه درصد کار یعنی بیرون کردن فرعون زمان خود را انجام داده اند؛ اگر چه این کاری بزرگ بوده است اما کار بزرگتری پیش روی این ملت قرار دارد و آن این است که دولتی برخاسته از ملت را انتخاب کنند، توطئه های امریکایی و صهیونیستی را بشناسند و در دشمن شناسی بیدار باشند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت یادآور شد که ملت مصر باید بصیرت خود را بکارگیرند که مبادا پس از کار بزرگی که کرده اند دولتی دست نشانده و تحت تاثیر حیله های امریکا بر سر کار آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet