روز مجلس
1387/05/23 17:02:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

اعتراض شدید میرتاج‌الدینی به اظهارات مجدد رییس سازمان میراث فرهنگی در مورد مردم اسراییل

"سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی" در نطق پیش از دستور خود رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را به خاطر تاکید بر اظهارات خود درباره مردم اسراییل به شدت مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به ا ین شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

«یا ایها الذین آمنوا لاتتخذوا عدوی و عدوکم اولیاء تلقون الیهم بالموده»

با سلام و درود به ارواح پاک شهیدان و امام شهیدان و با تبریک ایام خجسته ماه شعبان بویژه میلاد آخرین حجت خدا، در هم کوبنده شوکت ظالمان و ریشه‌کن کننده فساد و تباهی.

سلام و عرض ادب به مردم عزیز حوزه انتخابیه‌ام، اهالی قهرمان‌پرور و تاریخ‌ساز تبریز‌، آذرشهر و اسکو دارم که برای بار دوم این خادم خود را برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی برگزیدند. امیدوارم با عنایات ربانی، خادمی صادق در دفاع از حقوق ملت بوده و بتوانم به رسالت خطیر نمایندگی در طی چهار سال دیگر عمل نمایم «و ما توفیقی الا بالله».

نمایندگی را سمتی خطیر می‌دانم که اگر در مسیر تلاش برای رفع مشکلات مردم، پیشبرد اهداف نظام اسلامی، تحقق عدالت و ارزشها و دفاع از حقوق مردم در چارچوب رهنمودهای ولایت و رهبری نباشد وبال گردن خواهد بود که امکان خروج از تبعات آن بسی سخت است. این مسؤولیت به فرموده مولای عدالت‌پیشگان پشیزی ارزش ندارد مگر اینکه از حقی دفاع کنیم و یا باطلی را دفع کنیم «الا ان اقیم حقاً او ادفع باطلاً» و هستند کسانیکه نمی‌توانند از حق خود دفاع کنند و مراکز رسمی اعم قضایی و اجرایی نمی‌توانند از حقوق آنان دفاع کنند و به نمایندگان مجلس پناه می‌آورند، اینجاست که نماینده با احساس وظیفه سنگین باید به دفاع از آنها برخیزد و با رساندن فریاد آنان به مسؤولین بالاتر و دفاع از حقوق آنان غمی از آنان بزداید و وصیت امیرمؤمنان را سرلوحه دائمی کار خود قرار دهد که فرمودند: «کونا للظالم خصماً و للمظلوم عونا»‌.

اخیراً بار دیگر معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بر حرف‌های بی‌ربط گذشته خود تأکید کرد. انتظار این بود که ایشان سخن نادرستی که بر زبان رانده است اصلاح و از ملت انقلاب و مسلمان ایران که بیش از همه پرچمدار دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین هستند عذرخواهی کند، چرا که در سمت بالایی قرار گرفته است که در سایه مقاومت این ملت به دست او رسیده است. عجیب است سخن از دوستی مردم و ملت اسرائیل می‌گوید و اعلام می‌کند با افتخار می‌گویم با ملت اسرائیل دشمنی نداریم.

در آستانه 30 مرداد سالروز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست‌های غاصب هستیم که در سال 1348 این جنایت اتفاق افتاد. این مردم اسرائیل که می‌گویید کجا بودند که مانع آتش کشیده شدن مسجدالاقصی شوند؟ در سال 1327 مردم مظلوم دیریاسین به خاک و خون کشیده شدند و 250 نفر از مظلومان فلسطینی به شهادت رسیدند، آنها کجا بودند؟ و در کشتار 50 فلسطینی مظلوم در کفرقاسم در سال 1335، این مردم نظاره‌گر و یا شریک نبوده‌اند؟ آیا این غاصبان فلسطین شاهد کشتار فلسطینی‌ها در اردوگاه صبرا و شتیلا در سال 1361 نبودند؟ و یا خود وفرزندانشان در میان نظامیان صهیونیست و اشغالگر نبودند؟ کشتار نمازگزاران فلسطینی در حرم ابراهیمی در ماه مبارک رمضان سال 1372 در منظر و مرئای این مردم که ادعای دوستی با آنان می‌کنید، صورت نگرفته است؟ بیش از 70 درصد جمعیت فلسطین، نزدیک به 50 سال آواره‌اند، 7 میلیون نفر از مردم فلسطین جزء آوارگان فلسطینی هستند، در اراضی و خانه آنان چه کسانی ساکن شدند؟ آیا جز همین مردم غاصب خانه‌های فلسطینی؟

امروزه این افراد بعنوان مردم اسرائیل شناخته می‌شوند، همانهایی که در مناطق اشغالی ساکن شدند و از جاهای دیگر آمده‌اند. با این صحبتهای خودتان چرا خدشه به حیثیت و اعتبار ملت بزرگ ایران وارد می‌کنید؟ هر چند این خدشه بر خودتان وارد می‌شود. چرا به این زودی سخنان تاریخی و قاطع بنیانگذار جمهوری اسلامی را که جزء محکمات نصوص انقلاب است، درباره غاصبان فلسطین که آنان را در حکم سربازان صهیونیست‌ها اعلام کرده است، فراموش کرده‌اید و فریادهای قاطع و تاریخی رهبر انقلاب را که در سخنرانی اخیرشان فرمودند: "ما از حقوق مردم فلسطین دفاع می‌کنیم چرا که آنان مظلوم و مورد ستم واقع شدند". والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet