شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/23 17:02:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

انتقاد نماینده مردم ملایر از عملکرد برخی مدیران اجرایی استان همدان

نماینده مردم ملایر در نطق پیش از دستور امروز خود از عملکرد برخی مدیران اجرایی در استان همدان انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "علی ونایی" پنجمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین

اعیاد شعبانیه را تبریک عرض می‌کنم. با سلام و درود به روح مطهر حضرت امام (رحمه الله علیه) و شهداء گرانقدر انقلاب اسلامی و سلام و ارادت به محضر رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران بویژه مردم غیور حوزه انتخابیه‌ام ملایر، بخشهای سامن، جوکار، زند و شهر ازندریان که حقیر را مورد اعتماد خویش قرار دادند. با توجه به پیگیریهای متعدد و عدم موفقیت در حصول نتیجه مطالب ذیل به استحضار نمایندگان و مردم شریف می رسد:

ظاهراً دولت نهم قصد تعامل و همکاری با مجلس هشتم جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را داشت. انقلابی که بعد از 1400 سال مکتب شیعه را به جهان اسلام و دنیا عرضه نمود، انقلابی که بر مبنای عدل علی (علیه السلام) به رهبری امام راحل و در ادامه مقام معظم رهبری بتواند حامی مردم مسلمان ایران و جهان باشد.

آقای دکتر لاریجانی، نمایندگان محترم، رئیس جمهور محترم! معلوم نیست در این الگوی حکومتی که بر پایه خون شهداء گرانقدر اسلامی برپا شده است چرا بعضی از مسؤولین میانی نظام عمداً یا سهواً موجب نارضایتی مردم می‌شوند.

آقای رئیس جمهور! مردم ملایر سالها بدلیل بی‌مهری بعضی از مسئولین ارشد استان آرزوی ارتقاء شهرستان و استقلال بیشتر این شهرستان برای آبادانی و پیشرفت را دارند. از شما سؤال می‌کنم چرا مصوبه 7/1/87 هیأت وزیران که بعد از سالها پیگیری نمایندگان و مردم تصویب شد با کارشکنی مدیران سیاسی ارشد استان اجرا نشده و احکام فرمانداری ویژه صادر نمی‌شود؟

آقای وزیر علوم! از شما سؤال می‌کنم با پیگیریهای فراوان و مشقت‌بار نمایندگان بالاخره دانشگاه ملی ملایر مستقل شد ولی متأسفانه مشخص نیست به چه طریقی با انتصاب مدیران ناکارآمد و یا مغرور و متکبر تاکنون طعم شیرین این استقلال برای ملایریها به ارمغان نیامده است؟ آقای وزیر علوم، چرا علی‌رغم گزارشات متعدد مردمی، اعتراضات دانشجویی، مذاکرات نمایندگان با معاون پارلمانی و مدیرکل حراست تاکنون هیچ اقدامی جهت رفع این اجحاف به کادر علمی، کادر اداری و کادر دانشجویان صورت نمی‌گیرد؟ آیا پشتوانه حزبی این مدیران باعث این توقف شده است؟

آقای علی‌آبادی معاون محترم رئیس جمهور! از شما سؤال می‌کنم، یک درصد اعتبارات مصوب برای رشد موزون ورزش در سطح کشور تصویب شده است، بخش ورزش در توزیع گستره جغرافیایی کشور منظور شده، چرا دو سال است استان همدان و بویژه شهرهای جنوبی آن از این اعتبار محروم شده‌اند و با چه اجازه و مستند قانونی سال 86، یک میلیارد تومان، سال 87، 650 میلیون تومان، به چه صورت قانونی، با چه استناد قانونی به تیم پاس همدان قرار می‌دهید؟ برای برپایی یک کاخ، چرا حاضرید هزاران ویرانه ورزشی بسازید؟ همه هیأتهای ورزشی از این نعمت محرومند.

آقای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی! در هفته جاری شاهد رأی اعتماد به سه وزیر بودیم و رسانه‌ها و سایت‌های اینترنتی در اجراء رسالت قانونی خود نسبت به نقد آن اقدام نموده با توجه به اینکه سایت‌های اینترنتی نیز مشمول قانون مطبوعات می‌باشند چرا بدون طی مراحل قانونی و صرفاً با اظهارنظر، سایتها فیلتر می‌شوند؟ آیا جوابی برای افکار عمومی دارید؟

آقای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی! مرجع و مأمن همه ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی، مقام معظم رهبری است و ملاک نظرات حکیمانه معظم‌له است. چرا بعضی از مسؤولین با تفاسیر مختلف حوزه فرهنگ و هنر ملایر را به تعطیلی کشانده و با انتصاب افرادیکه هیچگونه خلاقیت فرهنگی ندارند تمام هنرمندان هنر هفتگانه ملایر را در به تعطیلی و مضیقه کشانده‌اند؟ چرا هنر هفتگانه که از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی و رئیس آن منصوب مقام معظم رهبری است پخش می‌شود برای هنرمندان ملایری حرام است؟

در پایان همانگونه که مقام معظم رهبری بیان فرمودند «میزان، رضایتمندی مردم است» آقای رئیس جمهور! چرا بعضی از مدیران سیاسی استان با نخوت و غرور با مردم رفتار می‌کنند؟

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet