حلول ماه ربیع الاول
1389/11/24 16:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
درپی تخریب پل جهانی گرگر؛

نماینده شوشتر: آقایان باید علاج واقعه را قبل از وقوع انجام می‌دادند

**نماینده‌ی مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی، درباره‌ی ریزش بخش‌هایی از پل ثبت جهانی‌شده‌ی گرگر گفت: آقایان باید علاج واقعه را قبل از وقوع انجام می‌دادند.

سیدمحمد سادات ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: حدود دو سال است که علائم فروریختن پل گرگر در شهرستان شوشتر مشخص شده است و با وجود این‌که من از راه‌های مختلف و از طریق شخص رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ـ حمید بقایی ـ موضوع را پیگیری کرده بودم، متأسفانه نتیجه‌ی تمام تأکیدها این شد که به‌عنوان یک کار فوری و مهم به این موضوع نگاه نشد و آن را در روند اداری قرار دادند.

وی با اشاره به این‌که نتیجه‌ی این‌گونه اقدام کردن فروریزی بخشی از پل گرگر شده است، اظهار کرد: آقایان باید علاج واقعه را قبل از وقوع انجام می‌دادند، ولی گذاشتند تا وقتی به مرحله‌ی خطرناک و غیرقابل جبرانی رسید. اکنون نیز سازمان میراث فرهنگی و وزارت نیرو تازه متوجه قضیه شده‌اند، هرچند هنوز هم اقدام مؤثری ندیده‌ایم.

سادات ابراهیمی با یادآوری تذکر شفاهی خود به سازمان میراث فرهنگی در صحن علنی مجلس، گفت: اکنون اگر مسؤولان بخواهند به پل گرگر مانند یک پروژه‌ی عادی نگاه کنند، خطر بیشتر می‌شود، آن‌ها باید تمام امکانات‌شان را بسیج کنند تا این مشکل مهار شود.

نماینده‌ی مردم شهرستان شوشتر در خانه‌ی ملت ادامه داد: تا کنون اقدامات درباره‌ی این پل، جدی نبوده است و فقط سه هفته پیش، جلسه‌ای در سازمان میراث فرهنگی تشکیل شد و آنجا قول دادند مسأله را به‌طور جدی دنبال کنند، در این راستا گزارشی درباره‌ی وضعیت پل و این‌که در چه مرحله‌ای قرار دارد، تهیه کردند؛ ولی این کاغذبازی‌ها دردی را دوا نمی‌کند و مسؤولان باید سریع به مرحله‌ی عملیاتی وارد شوند.

سادات ابراهیمی با تأکید بر این‌که این موضوع را دوباره پیگیری خواهد کرد، اضافه کرد: علاوه بر مشکلاتی که برای مردم از نظر عبور و مرور ایجاد شده، بحث دیگر، ارزش این پل تاریخی است که به‌عنوان بخشی از سازه‌های آبی ـ تاریخی شوشتر در فهرست میراث جهانی ثبت شده است و با هیچ پولی قابل جبران نیست و حتی اگر بازسازی در آن انجام شود، مانند اثر نخست نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet