هدر موبایل
1387/05/23 17:03:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با کاردار چک:

جمهوری اسلامی ایران با ایجاد هرگونه‌ بحران در جهان مخالف است

بروجردی در دیدار با کاردار چک گفت: جمهوری اسلامی ایران با ایجاد هرگونه‌ بحران در جهان مخالف است.

به گزارش خانه ملت، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در دیدار میخائیل چرنی کاردار جمهوری چک با ابراز خشنودی از روند رو به رشد مناسبات فی‌مابین بویژه روابط پارلمانی گفت: دو کشور امکانات و توانایی‌های اقتصادی - صنعتی فراوانی دارند که باید در جهت تعمیق و تحکیم مناسبات دو جانبه از آنها استفاده کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه همکاری‌های پارلمانی مشترک نقش به سزایی در توسعه و تحکیم مناسبات دو کشور دارد، بر ضرورت افزایش ارتباطات پارلمانی ایران و چک تاکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به اقدامات امریکا در زمینه گسترش سپر دفاع موشکی در اروپا اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران با ایجاد هرگونه‌ بحران در جهان مخالف است و معتقد است برای کمک به صلح پایدار جهانی باید زمینه‌های بحران در جهان را از میان برد.

در ادامه این دیدار میخاییل چرنی کاردار جمهوری چک، نیز در این ملاقات بر اراده کشورش برای توسعه همکاری‌های پارلمانی - سیاسی و اقتصادی با ایران تاکید کرد.

وی با اشاره به مخالفت‌های مردم کشورش با طرح سپر دفاع موشکی آمریکا گفت: مردم جمهوری چک با هرگونه حضور نیرو‌های نظامی خارجی در کشورشان مخالف هستند.

کاردار جمهوری چک در این ملاقات آخرین وضعیت قرارداد این کشور با آمریکا در زمینه طرح سپر دفاع موشکی را تشریح کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet