هدر موبایل
1389/11/24 16:33:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار سفیر ایتالیا در تهران:

تبادل هیات‌های پارلمانی زمینه گفت‌وگوهای سازنده‌ را فراهم می‌کند

**در آستانه سفر هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ایتالیا، "آلبرتو برادانینی" سفیر این کشور در تهران، ظهر امروز با "علاءالدین بروجردی" دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدای این دیدار بروجردی با تاکید بر اهمیت توسعه و تعمیق روابط پارلمانی گفت: تبادل هیات های پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا می تواند به نزدیکی و ارتباط هرچه بیشتر مردم دو کشور و ایجاد فضایی برای گفت و گوهای سازنده‌تر و زمینه برطرف شدن سوءتفاهم کمک کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات جاری در منطقه خاورمیانه اظهار داشت: تحولات اخیر خاورمیانه بویژه مصر حاکی از تصمیم ملت های منطقه به ایفای نقش در تعیین سرنوشت خود است.

بروجردی در پایان این دیدار سفر قریب الوقوع هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به دعوت همتای خود در پارلمان ایتالیا را فرصتی مناسب و ارزنده برای دو کشور خواند و بر گسترش همکاری های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.

در ادامه این ملاقات آلبرتو برادانینی سفیر ایتالیا در تهران رفت و آمد مقامات پارلمانی و سیاسی دو کشور را فرصتی برای هم اندیشی و ارتباطات هرچه بیشتر دانست که به گسترش ارتباطات سیاسی و فرهنگی منجر می گردد.

وی اظهار امیدواری کرد که سفر هیات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ایتالیا موجب گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دو کشور شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet