خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/24 17:40:00
سرویس صحن
نماینده آبادان در نطق میان دستور:

حکام و سیاسیون منطقه از تاریخ سیاسی ایران عبرت بگیرند

**نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت از انقلاب مردم مصر و تونس خواستار عبرت گیری حکام و سیاسیون منطقه از تاریخ سیاسی و به خصوص انقلاب اسلامی ایران شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدعلی موسوی جرف" در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ـ مجلس شورای اسلامی گفت: خداوند بی همتا را سپاسگزاریم که در عصر نورانی حاکمیت ولایت ما را مفتخر نمود که علم سرخ کربلای عشق را برافرازیم و سرافرازانه پاسدار اسلام ناب محمدی باشیم.

وی افزود: این سرباز کوچک و جان بر کف ولایت به نمایندگی از مردم ولایت مدار و محب اهل بیت عصمت و طهارت خوزستان که افتخار نمایندگی آنها را دارم با امام و مقتدای خود حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و شهدای والامقام انقلاب اسلامی عهد و پیمان می بندم که همچون گذشته پشت سر ولایت آماده جانفشانی خواهیم بود.

موسوی جرف با گرامیداشت دهه مبارک فجر، خاطرنشان کرد: دهه مبارکه فجر که یادآور خاطره حماسه سازی ها و فریادهای تاریخ ساز ملت قهرمان ایران اسلامی است را به عموم هموطنان و خصوصا عشایر غیور تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی در بخش دیگری از نطق خود خاطرنشان کرد: در اینجا لازم است ضمن حمایت کامل خود از منشور اصولگرایی، ضرورت کاستن از اختلافات بامحوریت جامعتین مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز اعلام نمایم.

نماینده آبادان در بخش دیگری از نطق خود ضمن اعلام حمایت از انقلاب مردم مصر و تونس خواستار عبرت گیری حکام و سیاسیون منطقه از تاریخ سیاسی و بخصوص انقلاب اسلامی ایران شد و گفت: در آستانه هفته وحدت یادآور می شوم که به گفته رهبر معظم، جمهوری اسلامی ایران پرچمدار بیداری، اتحاد و عزت ملت های مسلمان است.

نماینده آبادان در ادامه به مصوبات سفرهای استانی دولت در خوزستان اشاره کرد و افزود: مصوبات سفرهای استانی متعددی اجرا شده و یا در حال اجرا است. اما بسیار دیگری نیز بدون هیچ اقدامی بلاتکلیف مانده است.

وی ضمن تقدیر از زحمات مدیران استان خوزستان تصریح کرد: از ریاست محترم جمهوری می خواهم نسبت به ارتقای مدیریت و کارآمد نمودن آن متناسب با حجم مشکلات اقدام عاجل را مبذول فرمایند.

وی افزود: هنوز معضل اصلی اقشار مختلف مردم در خوزستان بیکاری و فقر شدید اقتصادی است.

موسوی جرف ادامه اداد:اگر وزارت نیرو و جهاد کشاورزی در طول 14 سال گذشته طرح 800 هزار هکتاری مقام معظم رهبری را برای توسعه کشاورزی در استان اجرا می کرد، معضل بیکاری به کلی در استان حل می شد، اما توطئه هایی در کار است که مانع اجرایی شدن آن می شود و مدیریت این وزارتخانه ها در گودال این توطئه ها فرو رفته است.

نماینده مردم آبادان در ادامه با اشاره به پشت سر گذاشتن هفته وقف از مدیریت کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان که گام‌های موثری در جهت تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و احیای موقوفات نموده است، تقدیر و تشکر کرد.

وی ادامه داد: امروز موثرترین نهادهای دینی در مقابله با جنگ نرم دشمنان، همین مساجد و حسینیه‌ها است که شایسته اهتمام ملی به این امر است.

وی همچنین از وزارت کشور به خاطر صدور ابلاغیه تبدیل منطقه مرزی از نظامی به انتظامی و برداشتن خاکریز در طول رودخانه اروندرود و همچنین ساماندهی جدید اعزام زوار به عتبات عالیات در راستای خروج از حالت انحصاری قدردانی کرد.

موسوی جرف همچنین بر ضرورت تسریع در طرح‌های عمرانی زیربنایی از جمله شبکه فاضلاب، شبکه گازرسانی، تصفیه‌خانه جامع آب و فاضل آب آبادان، طرح آبیاری و زهکشی آبادان، ساماندهی آثار و بقایای ساختمان های مخروبه و بلاتکلیف پس از 22 سال از جنگ تحمیلی و ساماندهی وضعیت نازیبای سطح شهر از لحاظ بهداشت و نظافت شهری و احقاق حق مالکان زمین یادمان شهدای والفجر 8 آبادان، در راستای تحقق خواسته های مردم تاکید کرد.

وی همچنین از سازمان گردشگری و وزارت آموزش و پرورش خواست که 52 واحد آموزشی آبادان را از فهرست میراث فرهنگی خارج نمایند تا امکان بازسای و تعمیرات کلی بوجود آید یا به فکر واحدهای آموزشی جایگزین باشند.

وی گفت: با وجود اقدام اخیر در جهت جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش، در دوره‌های مختلف آموزشی در آبادان هنوز کمبود شدیداحساس می‌شود. پیشنهاد می شود جهت نگهداشت نیروی انسانی در این بخش، مزایای مناطق محروم دراحکام شاغلین این استان منظور شود.

موسوی جرف اعتراض شدید خود را از عملکرد نامطلوب صدا و سیمای مرکز آبادان اعلام و بر ضرورت بازنگری جدی مدیریت این مرکز در عملکرد خود تاکید کرد.

نماینده مردم آبادان پروژه فاضلاب آبادان و بازسازی کانال های دفع آبهای سطحی، پالایشگاه شماره 2 آبادان، بیمارستان 150 تختخوابی 17 شهریور آبادان، تخریب و نوسازی استادیوم 5 مهر آبادان، لایروبی و پاکسازی اروندرود، بیمارستان پخش و پالایش آبادان، بزرگراه های آبادان- ماهشهر و آبادان- اروندکنار،‌کمربندی آبادان- خرمشهر،‌ ساحل سازی رودخانه بهمنشیر حدفاصل آبادان و خرمشهر، - افزایش محدوده منطقه آزاد به شهرهای آبادان و خرمشهر، بهسازی فرودگاه بین المللی آبادان، اصلاح و نوسازی نخیلات آبادان، تکمیل و تجهیز واحد پیام نور آبادان، شهرستان شدن اروندکنار، تکمیل و تجهیز بیمارستان 32 تختخوابی اروند کنار،‌ منطقه نمونه گردشگری اروندکنار، احداث 700 واحدمسکونی مددجویان، ایجاد و تجهیز 10 ایستگاه سنجش آلودگی هوا، آبرسانی 7 روستای شهید کشتکار آبادان، مجتمع آموزشی دانشکده پرستاری آبادان،‌ خوابگاه دانشجویی آبادان و ایجاد موزه و فرهنگسرای دفاع مقدس آبادان را از مهمترین پروژه‌هایی بر شمرد که پروژه‌هایی که از محل مصوبات سفرهای استانی ریاست جمهوری و هیات دولت درخصوص آبادان، همچنان بلاتکلیف مانده یا به سرانجام نرسیده‌اند.

وی از رییس جمهور و هیات دولت خواست در رابطه با تخصیص اعتبارات لازم برای پروژه‌های بلاتکلیف، در لایحه بودجه سال 1390 اقدام لازم را انجام دهند.

موسوی جرف در ادامه تصریح کرد: چرا با وجود دستور دولت در جهت کوچک نمودن خود، برخی سازمان‌های دولتی با اعمال سلایق شخصی در حیف و میل بیت المال می کوشند. به عنوان نمونه یادآور می شوم که بیمه مرکزی ایران علیرغم پرسنل محدود خود، با هزینه بیش از هزار میلیارد ریال، برج نیمه تمامی را بدون هیچ توجهی و بدون مجوز سازمان مدیریت خریداری نموده و تبانی واضحی دراین معامله به چشم می خورد. چرا بیمه مرکزی ایران با ارائه گزارش غیرشفاف و به بهانه حمایت از بیمه اتکایی، تسهیلات کم بهره سیصد میلیون دلاری از دولت می گیرد، با وجود آن که تنها سپرده‌های نقدی کوتاه مدت و بلندمدتی در حدودچهار برابر (بیش از یازده هزار میلیارد ریال) تا پایان سال 1388 در نظام بانکی دارد و به راحتی می تواند با این سپرده و با اعمال مدیریت سلیقه ای در نظام بانکی کشور اختلال ایجاد کند.

وی ادامه داد: بهتر نبود قسمتی ازاین اعتبارات برای جبران خسارت های جنگ تحمیلی در آبادان و خرمشهر هزینه می شد. حال که 22 سال از جنگ تحمیلی می گذرد، مردم آبادان و خرمشهر به صورت خاص و خوزستان به صورت عام چند دهه دیگر باید منتظر جبران خسارت های جنگ تحمیلی باشند؟

نماینده مردم آبادان در پایان از روسای قوا خواست برای بررسی و رفع مشکلات این منطقه که در دفاع مقدس دین خود را به اسلام ادا نموده اند، نمایندگان ویژه خود را اعزام نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet