حلول ماه ربیع الاول
1389/11/24 18:47:00
سرویس اقتصادی
حسینی:

دولت سهم حساب ذخیره ارزی از درآمد نفت را واریز نکرده است

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان این که دولت سهم نفت و حساب ذخیره ارزی از درآمدهای حاصل از فروش نفت‌خام را واریز نکرده است، گفت: البته هیچ بخشی از این درآمدها گم نشده، اما دولت سهم این حساب‌ها را به حساب خزانه ملی واریز و در بخش‌های مختلف کشور هزینه کرده است.

"سیدعمادحسینی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در باره نتیجه نشست امروز اعضای کمیسیون انرژی توضیح داد: اعضای کمیسیون با حضور کارشناسان بانک مرکزی، خزانه ملی، شرکت نفت و مرکز پژوهش ها، درآمد حاصل از فروش نفت و گاز و علت واریز آن به خزانه ملی را بررسی کردند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس، با تأیید گزارش دیوان محاسبات کشور مبنی بر عدم واریز درآمد حاصل از فروش نفت به صندوق ذخیره ارزی و پرداخت سهم نفت از این درآمد تصریح کرد: دولت بر خلاف قانون بودجه سال 89 عمل کرده و سهم حساب ذخیره ارزی و سهم نفت را به این حساب ها واریز نکرده است.

حسینی با تأکید بر این که هیچ قسمتی از درآمد حاصل از فروش نفت گم نشده است، تصریح کرد: دولت تمام درآمد حاصل از فروش نفت را به خزانه ملی واریز کرده است.

به گفته وی، دولت مبلغ 11.2 میلیارد تومانی سهم حساب ذخیره ارزی و همچنین 2.5 میلیارد تومان سهم حساب نفت را به جای واریز به این حساب ها، به حسابی با شماره 210101 واریز و در بخش های مختلف کشور مصرف کرده است.

حسینی با تأکید بر این که دولت باید حساب ها را شفاف کند، تخلف دولت را عدم ارائه اصلاحیه ای به مجلس که  این کسری را اصلاح کند، برشمرد و تصریح کرد: دولت باید با شفاف سازی حساب ها، از خزانه ملی، سهم نفت و حساب ذخیره ارزی را به حساب هایشان واریز می کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی همچنین توضیح داد: اگر قیمت نفت فروخته شده بالای 65 دلار برای هر بشکه بود، باید دولت درآمد حاصل از آن را به حساب ذخیره ارزی واریز کند و اگر قیمت نفت فروخته شده برای هر بشکه پایین تر از 65 دلار باشد دولت باید درآمد حاصل از آن را به حساب 210101 واریز کند.

بر اساس گزارس دیوان محاسبات کشور، دولت سهم حساب ذخیره ارزی و سهم نفت را از درآمد حاصل از فروش نفت در سال جاری به حساب خزانه ملی واریز کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet