هدر موبایل
1387/05/23 17:06:00
سرویس سیاسی

زاکانی: فیلتر شدن سایت «الف» با آزادی و آزادی خواهی مغایرت دارد

زاکانی در واکنش به فیلتر شدن سایت «الف» گفت: اتفاقی که دارد می افتد با آزادی و آزادی خواهی مغایرت دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علیرضا زاکانی امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود:انقلاب اسلامی به عنوان یک مجموعه کاملی که هم در حوزه مسائل مادی و معنوی حامل پیام است و هم ابعاد مختلف اسلامی را در درون خود دارد و هم در بحث معنویت و ارزشهای انسانی پیام مشخص دارد و هم در خصوص آزادی و آزادی منشی تاکید دارد، این نوع رفتارها را مانع تحقق اهداف انقلاب اسلامی می داند.

وی با اشاره به نامه یکی از مسئولان قضایی به یکی از روزنامه ها در قضیه تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضائیه و این که در این نامه به او توهین هایی شده بود و با بیان اینکه درج این نامه خلاف قانون مطبوعات است، اظهار داشت: روزنامه جوابیه مرا چاپ نکرده است و به من گفته شد که در صورت چاپ این جوابیه آن روزنامه را در چاپخانه توقیف خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در تاریخ 16/4/87 سایت جهان نیوز فیلتر شده و در تاریخ 22/4/87 آقای سروری آن سایت را متعلق به اصولگرایان تحول خواه معرفی کرد اما آنها به اتهام مجهول المالک بودن این سایت هنوز از آن رفع توقیف نکرده اند.

نماینده تهران درباره فیلتر شدن سایت «الف» به دلیل افشاگری این سایت در مورد مدرک تحصیلی وزیر کشور گفت: آنها می خواهند مانع از بیان حقیقت شوند.

وی ادامه داد: نمایندگان به چنین برخوردهایی اعتراض کردند. دستگاه قضایی نیز باید مانع از این شرایط نامطلوب شود. اگرچه خود نمایندگان هم می توانند خوب برخورد کنند اما می خواهیم خود قوه قضائیه وارد عمل شود.. بعد از 30 سال جای اعمال محدودیت های تنگ نظرانه و خلاف قانون نیست.

زاکانی به اینکه پیش از این عضو هیات منصفه دادگاه مطبوعات بود اشاره کرد و گفت: ایران کشوری آزاد و حتی آزادترین کشور دنیاست. فضای مناسبی برای تضارب آرا در کشور وجود دارد اما چند متخلف برای آن که تخلفشان افشا نشود اعمال نظر می کنند.

وی در واکنش به اینکه چرا تاکنون نسبت به توقیف نشریات واکنش نشان نمی داده است، اظهار داشت: پیش از این شرایط جامعه به سمتی رفته بود که برخی مطبوعات خارج از ضوابط قانونی اقدامات غیرقانونی انجام می دادند از جمله آنکه گروهی برخی مطبوعات را اجاره می کردند و صاحب امتیاز آن نمی توانست پاسخگو باشد.

وی افزود: نه آن مسیر مطبوعات درست بود و نه اینکه الان برخی آزادی های مشروع قانون اساسی را تهدید و محدود می کنند، چنانچه این عناصر خاص در چارچوب قانون مقید شوند آزادی در فضای جامعه برقرار خواهد بود.

زاکانی درخصوص مدرک تحصیلی کردان وزیر کشور گفت: جالب است بدانید که مشابه مدرک وی را یکی از مسئولان دیگر نیز دارد که همین فرد گفته بود از کسانی که در مورد مدرک کردان تشکیک می کنند شکایت خواهد کرد به این دلیل که خودش هم چنین مدرک دوقلویی دارد.

وی بر اینکه اساس کار مسئولان کشور باید بر صداقت باشد تاکید کرد و گفت: مجلس موازین قانونی این کار را پیگیری می کند تا با کسانی که صداقت ندارند برخورد قانونی شود.

نماینده تهران با اشاره به توصیه توکلی به کردان مبنی بر اینکه استعفا دهد، افزود: من نیز کاملا با این امر موافق هستم زیرا در کشوری که بر پایه ارزش های اسلامی بنا شده است کسی نباید بر اساس دروغ به مسئولیتی برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet