حلول ماه ربیع الاول
1389/11/24 18:58:00
سرویس کمیسیون ها
بختیاری با انتقاد از دولت برای عدم اجرای تعهدهای عمرانی:

دولت درباره مصرف اعتبار بخش عمران شفاف‌سازی کند

**عضو کمیسیون عمران با بیان این که وزارت کشور به تعهدهای خود در سال گذشته و امسال عمل نکرده است، گفت: دولت موظف است تا پیش از تصویب برنامه بودجه سال ۹۰، درباره اعتبارات بخش عمران و نحوه مصرف آن شفاف سازی کند.

"محمدتقی بختیاری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با یادآوری امتناع دولت از پرداخت اعتبار دو میلیارد تومانی مصوب مجلس به مترو، گفت: وزیر کشور در باره علت پرداخت نکردن این اعتبار، پاسخ قانع کننده ای به نمایندگان نداده و مسئولان مافوق را در صلاحیت پاسخ گویی به این سئوال معرفی کرده است.

وی ادامه داد: دولت باید در حدود 20 درصد از سهم بودجه عمومی را  برای تأمین هزینه های بخش عمرانی شهرها و روستاهای کشور به شهرداری ها و دهیاری ها واگذار می کرد که هنوز این اعتبار به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز نشده است.

بختیاری، افزایش مشکلات شهرداری ها و دهیاری ها را همراه با بی اعتنایی دولت به این مشکلات، زمینه ساز نارضایتی مردم از مسئولان اجرایی کشور اعلام کرد.

وضعیت بهداشتی و سلامت مردم نگران کننده است

نماینده مردم بافت با اعلام ارائه گزارش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور درباره عملکرد آب و فاضلاب روستایی کشور،  تصریح کرد: وضعیت بهداشت و سلامت مردم در بسیاری از روستاها و شهرهای کم آب کشور نگران کننده است و باید هر چه زودتر در این باره تدبیری اندیشیده شود.

وی با بیان این که هم اکنون آبرسانی به بسیاری از شهرها و روستاهای کشوربه صورت ماهانه یک بار و با تانکر انجام می شود، گفت: در استان کرمان آبرسانی به بیش از 1200 شهر و روستا با تانکر انجام می گیرد و این درحالی است که وضعیت دیگر استان ها از جمله استان سیستان و بلوچستان نیز بهتر از آن نیست.

وی همچنین از مدیریت مالی کشور انتقاد کرد و افزود: ضعف در مدیریت مالی کشور و عدم تقسیم عادلانه و صحیح اعتبارات عمرانی، مهمترین علت های بروز مشکلات آبرسانی به مناطق محروم و کم آب است.

بختیاری ادامه داد: عدم پرداخت اعتبار لازم برای آبرسانی سالم به شهرها و روستاهای کشور در حالی صورت می گیرد که کمیسیون عمران مجلس حتی در مورد تصویب اعتبار برای آبرسانی به مناطق کم آب کشور تردید دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet