هدر موبایل
1389/11/24 19:54:00
سرویس اقتصادی
روز سه‌شنبه در صحن مطرح می‌شود:

طرح 2فوریتی تمدید مهلت قانون کمک به حمل‌ونقل عمومی شهرها

**عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با پایان مهلت قانون استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای حمل و نقل ریلی و عمومی شهرها برخی نمایندگان مجلس طرحی ۲فوریتی را برای تمدید این طرح آماده کرده اند.

"مهرداد بائوج لاهوتی" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: طرح دو فوریتی تمدید قانون استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای حمل و نقل ریلی و عمومی شهرها روز سه شنبه در صحن علنی مطرح می شود.

بنا به گفته نماینده مردم در لنگرود، علی مطهری، روح الله حسینیان، بیژن نوباوه، اسماعیل کوثری، علی عباسپور تهرانی، الیاس نادران، پرویز سروری نمایندگان تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، فاطمه آجرلو و عزیز اکبریان نمایندگان کرج، مسعود پزشکیان و سید حسین نقوی حسینی از امضا کنندگان این طرح هستند.

قانون برداشت از حساب ذخیره ارزی 15 اسفندماه سال گذشته پس از یک بار آمد و شد میان مجلس و شورای نگهبان با اصرار نمایندگان در مجمع تشخیص مصحلت نظام به تصویب رسید.

بر اساس این قانون دولت موظف بود تا پایان سال 89 مبلغ دو میلیارد دلار به توسعه حمل ونقل عمومی و متروی تهران و کلانشهرها اختصاص دهد.

دولت تا کنون از اجرای این قانون سرباز زده و اعلام کرده است، این مصوبه را قانون نمی داند.

ماه گذشته علی مطهری در سئوال خود از وزیر اقتصاد درباره دلایل اجرایی نشدن قانون استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای حمل ونقل ریلی و عمومی شهرها گفت که اراده ای برای اجرا نکردن این قانون وجود دارد و سئوال خود از وزیر اقتصاد را در این باره موکول به سئوال از رئیس جمهوری خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet