خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/11/25 09:22:00
سرویس اقتصادی
انصاری با انتقاد از بی‌توجهی دولت به ارائه بودجه:

دولت باید نگران تصویب بودجه باشد، نه مجلس

**عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان این که به نظر می‌رسد تدوین لایحه بودجه برای دولت امری فرعی بوده است، گفت: دولت برای اداره کشور به بودجه نیاز دارد، از این رو دولت باید نگران تصویب بودجه باشد، نه مجلسی ها.

"جمشید انصاری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که دولت همچنان به ارائه لایحه بودجه بی‌توجه است، تأکید کرد: هر کس به بودجه و اعتبار برای هزینه کردن در کشور نیاز دارد، باید برای ارسال و تقدیم آن به مجلس اقدام کند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس گفت: تصور نمی کنم لایحه بودجه سال 90 روز سه شنبه هم به مجلس تقدیم شود.

به گفته این نماینده، اگر لایحه بودجه تا سه شنبه به مجلس تقدیم شود ممکن نیست در دستور کار قرار گیرد و اعلام وصول شود.

انصاری تصریح کرد: برای آن که بودجه در دستور کار قرار گیرد باید از یک هفته قبل در دستورکار قرار می گرفت مگر آنکه هیئت رئیسه مجلس بخواهد در دستورکار تغییری بدهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در هر حال با تأخیر دولت، مجلس مجبور است طبق آیین نامه مجلس به چند دوازدهم بودجه رأی دهد.

این نماینده گفت: حداقل زمانی که مجلس برای بررسی بودجه نیاز دارد 45 روز است، اما با تأخیر دولت این زمان عملا از مجلس گرفته شده است و تنها به چند دوازدهم باید رضایت داد.

انصاری توضیح داد: چند دوازهم بودجه در آیین نامه داخلی برای آن دیده شده است تا هم دولت در ابتدای سال با مشکل مالی روبه رو نشود و هم مجلس زمان بیشتری برای بررسی بودجه داشته باشد.

به گفته این نماینده، منظور از چند دوازدهم بودجه تعیین ارقامی برای دولت است تا با استفاده از آن بتواند کشور را برای چند ماه نخست سال اداره کند.

انصاری تأکید کرد: تعیین چند دوازهم بر این اساس خواهد بود که مجلس تشخیص دهد سال آینده چند ماه وقت می‌خواهد تا کل بودجه را بررسی و تصویب کند؛ اگر یک ماهه بتواند بودجه یک دوازدهم بسته می‌شود؛ اگر به زمان بیشتری هم نیاز داشته باشد دو دوازدهم باید مد نظر گرفته شود.

این نماینده علت تاخیر دولت را مشغله زیاد دولتی ها خواند و اظهار داشت: دولت تنظیم و تدوین لایحه بودجه را امری فرعی تلقی کرده و توجه کافی به این امر نداشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet