خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/25 09:51:00
سرویس اقتصادی
وزارت کشور مسئول عدم پرداخت اعتبار مصوب به مترو؛

وزیرکشور برای پاسخ به نمایندگان به مجلس می‌آید

**عضو کمیسیون عمران مجلس، وزارت کشور را مسئول عدم پرداخت اعتبار مصوب مترو خواند و گفت: وزیر کشور باید درباره عدم پرداخت اعتبار دو میلیارد دلاری توسعه مترو، به سئوال نمایندگان مجلس پاسخ دهد.

"علی اکبر اولیا" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با تأکید بر این که اجرایی کردن قانون هدفمندی یارانه ها مردم را به استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی ترغیب کرده است، گفت: استقبال مردم از مترو و رقم بالای جابه جایی درون شهری با آن، باید دولت را متوجه نیاز این ناوگان به واگن های نو کرده باشد.

وی تصریح کرد: پرداخت اعتبار دو میلیارد دلاری مترو، ظرفیت جابه جایی این ناوگان را تا بیش از 40 درصد افزایش خواهد داد و در شرایط کنونی، این مقدار افزایش جابه جایی در حکم یک معجزه برای حمل و نقل شهری است.

نماینده مردم یزد و صدوق، همچنین عدم پرداخت 30 درصد از بهای بلیط اتوبوس را از سوی دولت، نشانه بی توجهی وزارت کشور و مجموعه دولت به حمل و نقل عمومی خواند و افزود: شرکت های اتوبوسرانی، هم اکنون با مشکلاتی نظیر زیان دهی بالا و عدم پرداخت حقوق کارکنان خود روبه رو هستند.

به دنبال ممانعت دولت از ابلاغ مصوبه مجلس برای تخصیص دو میلیارد دلار اعتبار از محل حساب ذخیره ارزی به متروی تهران، علی لاریجانی، رئیس مجلس، مردادماه شخصاً اقدام به ابلاغ این مصوبه کرد و موسی‌الرضا ثروتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز تهدید کرد که در صورت عدم اجرای قانون تأمین اعتبار متروی تهران، وزیران مربوط استیضاح خواهند شد.

جدال بر سر مترو از زمانی بالا گرفته است که محمود احمدی‌نژاد در آبان سال ۸۸ در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: «ما تصمیم گرفتیم که مدیریت مترو را به دولت برگردانیم و برای آن مدیر نیز انتخاب خواهیم کرد.»

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet