ایام محرم 1398
1389/11/25 10:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان:

مردم مصر برای رسیدن به اهداف خود باید از رهبری واحد اطاعت کنند

**عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: برای ایجاد حکومت دلخواه در مصر، مردم این کشور باید اتحاد و هماهنگی خود را هم‌چنان ادامه دهند.

کاظم فرهمند در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این که عمده دلیل اعتصاب و اعتراض مردم مصر به خاطر فشارهای زیادی بوده که دولت مصر برای آنها ایجاد کرده، گفت: هم‌چنین استبدادی هم که حکومت مصر در طی 30 ساله اخیر داشته و باعث سلب فرصت هرگونه اظهارنظر و کاری از مردم آن شده را می‌توان از دیگر عوامل قیام مردم مصر عنوان کرد.

نماینده‌ی مردم مهریز و بافق در خانه ملت ادامه داد: از سوی دیگر، ایجاد یکسری مشکلات مانند وجود نداشتن آزادی‌عمل و آزادی‌بیان و عدم اجرای شایسته و بایسته دستورات اسلام نیز شاید از عوامل دیگر نارضایتی‌های عمومی مردم مصر و عامل انزجار آنها بوده باشد.

وی این پیروزی مردم مصر را نشان‌دهنده‌ی آن دانست که اگر مردم در هر کشوری با هم اتحاد داشته باشند، می‌توانند از زیر ستم استبداد‌گران، پادشاهان و روسای جمهوری که مشابه‌ی آن در مصر وجود داشت، رها شوند، لذا این مساله نیاز به اتحاد، همبستگی و یکپارچه‌بودن مردم دارد، یعنی باید با هم هماهنگ بوده و در برابر استبداد بایستند و خود را از قید اسارت مستکبران رها کنند.

فرهمند شعار «خواستن توانستن است» را از پیام‌های پیروزی مردم مصر عنوان کرد و گفت: این مساله برای سایر کشور‌ها خصوصا برای کشور‌های عربی که وضعیت حکومتی آنها مشابه حکومت مصر بوده، نیز باید مورد توجه قرار گیرد. هم‌چنین پیام دیگری این پیروزی‌، این است که در سایه‌ی اتحاد، همکاری و همبستگی می‌توان هر چیز غیرممکنی را ممکن کرد.

وی بر ادامه‌ی ایستادگی مردم مصر تاکید کرد و افزود: در حال حاضر آنها به مرحله‌ی خوبی رسیده‌اند، چرا که حکومت استبدادی مصر از هم‌ پاشیده‌، لذا اگر مردم مصر بخواهند حکومت دلخواهی در مصر داشته باشند، باید اتحاد و هماهنگی خود را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: الان زمانی است که متکبران مانند آمریکا، اسرائیل و انگلیس ممکن است از این موقعیت‌ سوء‌استفاده کرده و بخواهند مثلا یک حکومت نظامی را در آنجا ایجاد کنند تا مردم به هدف خود نرسند.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان تاکید کرد: لذا دراین راستا دو وظیفه‌ی عمده باید مدنظر مردم مصر باشد، اول این‌که از یک رهبری پیروی کنند و به گونه‌ای کاری نکنند که موجب تفرقه شود. اگر در حال حاضر یک رهبر واحد در مصر ایجاد شود، مسلما آنها زودتر به اهداف‌شان می‌رسند.

فرهمند گفت: هم‌چنین اتحاد و همبستگی که در حال حاضر بین مردم مصر وجود دارد، باید هم‌چنان ادامه داشته باشد، لذا اگر آنها کناره‌گیری کنند، مسلما آمریکا و اسرائیل برای آنها برنامه‌ریزی خواهند کرد. بنابراین مردم مصر تا رسیدن به نتیجه‌ی نهایی و ایجاد حکومت دلخواه باید اتحاد و هماهنگی خود را ادامه داده و به سمت واحد‌شدن پیش بروند و از هرگونه اختلاف‌نظری که می‌تواند مشکل‌ساز باشد، بپرهیزند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet