هدر موبایل
1389/11/25 10:30:00
سرویس اقتصادی
لاهوتی با انتقاد از عملکرد محمدنجار:

اعتبارهای عمرانی در وزارت کشور جذب نشده است

**عضو کمیسیون عمران مجلس از حضور وزیر کشور در این کمیسیون در روز سه‌شنبه (۲۶بهمن) خبر داد و خواستار پاسخگویی وزیر کشور درباره عدم جذب اعتبارات عمرانی این وزارتخانه از محل فروش سهام شرکت‌های دولتی شد.

" مهرداد بائوج لاهوتی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که پنج هزار میلیارد تومان از محل فروش سهام شرکت های دولتی به بخش خصوصی، به سه وزارتخانه راه و ترابری، کشور و آموزش و پرورش اختصاص داده می شود، گفت: از این مقدار اعتبار، 1700 میلیارد تومان، به منظور توسعه طرح های عمرانی به وزارت کشور پرداخت می شود.

لاهوتی تصریح کرد: اختصاص اعتبار به وزارت کشور برای تأمین هزینه پروژه های این وزارتخانه در حالی صورت می گیرد که تاکنون وزیر کشور برای جذب این اعتبارها اقدامی نکرده است.

وضعیت نامطلوب حمل و نقل درون شهری

وی با تأکید بر  این که بخش حمل و نقل درون شهری کشور، در وضعیت مطلوبی نیست، افزود: وجود مشکلات فراوان در ناوگان حمل و نقل شهری و نیاز جدی این ناوگان به تزریق اعتبارات، عملکرد وزارت کشور را درباره دریافت نکردن اعتبارات حاصل از فروش شرکت های دولتی، با ابهام و سئوال روبه رو می کند.

نماینده مردم لنگرود، عدم پیگیری وزارت کشور را برای دریافت این اعتبارها ناموجه خواند و تأکید کرد: با توجه به این که وزارت کشور در پرداخت اعتبارهای مترو و اتوبوسرانی، اهمال کرده است؛ وزیر کشور باید با جدیت در برابر سئوال نمایندگان پاسخگو باشد.

طبق برنامه هفتگی کمیسیون عمران، وزیر کشور روز سه شنبه برای پاسخگویی به سئوال چهار نماینده، حاضر می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet