حلول ماه ربیع الاول
1389/11/25 11:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

تحکیم مناسبات دو کشور پیام سفر عبدالله گل به ایران است

**عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پیام سفر 'عبدالله گل' رییس جمهوری ترکیه به ایران را تحکیم مناسبات سیاسی، اقتصادی و پیوند دو ملت دانست.

فاطمه آلیا در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ایران و ترکیه دارای اشتراک های فرهنگی و تاریخی بسیاری هستند و در چند سال اخیر مناسبات سیاسی و اقتصادی دو کشور رشد قابل توجهی داشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: همکاری ترکیه به همراه برزیل با جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای کشور موجب صدور بیانیه تهران شد که این بیانیه در افزایش نقش کشورهای در حال توسعه در مدیریت جهانی موثر بود.

آلیا افزود: بیانیه تهران این پیام را به عرصه بین‌المللی داد که می‌توان مدیریت جهانی را از دست چند کشور خاص خارج کرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا و انقلاب مردم مصر و تونس گفت: همزمانی سفر گل به تهران با تحولات اخیر در منطقه، اهمیت این سفر را چند برابر می کند.

وی با تاکید بر رایزنی‌های های دو کشور برای بررسی تحولات اخیر در خاورمیانه و شمال آفریقا ادامه داد: پیوندهای مذهبی و تاریخی میان کشورهای خاورمیانه می‌تواند زمینه ساز عقب‌نشینی برخی ابرقدرت ها در منطقه شود که هنوز تصور می‌کنند قیم ملت‌های منطقه هستند.

آلیا خاطرنشان کرد: با توجه به استحکام مناسبات سیاسی ایران و ترکیه، دو کشور می‌توانند در توسعه مناسبات منطقه ای و کمک در پیشرفت سایر کشورها نیز نقش موثز ایفا کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet